Кардіометаболічний ризик – це ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету чи інсульту, які є основними причинами смертності у всьому світі. Вчені вирішили з’ясувати, як низькокалорійний сік журавлини може вплинути на зниження кардіометаболічного ризику.
Дослідження опубліковане на сайті Національного центру біотехнологічної інформації США (National Center for Biotechnological Information, NCBI). 30 жінок та 26 чоловіків, середній вік яких становив 50 років, вісім тижнів приймали журавлинний сік або напій-плацебо.
В результаті рівень тригліцеридів у сироватці натще в учасників був нижчим після вживання журавлинного соку. Також дослідження показало, що сік знижує діастолічний артеріальний тиск у порівнянні з напоєм-плацебо. Рівень глюкози (цукору) у плазмі натщесерце був також нижчим.
“Журавлинний сік може покращити кілька факторів ризику серцево-судинних захворювань у дорослих, включаючи циркулюючі тригліцериди, глюкозу, інсулінорезистентність та діастолічний артеріальний тиск”, – вважають автори дослідження.
Фахівці Американської кардіологічної асоціації (American Heart Association) також нагадали про інші переваги журавлини для здоров’я:
- журавлина багата вітамінами та мінералами, які покращують травлення та антиоксидантну систему організму;
- журавлина містить клітковину;
- деякі лабораторні дослідження знайшли зв’язок між вживанням журавлини та нижчим ризиком розвитку певних типів раку;
- у журавлинах містяться речовини, які можуть допомагати у боротьбі з норовірусом та іншими хворобами харчового походження.
Журавлинний сік продемонстрував свою ефективність для здоров’я під час численних досліджень.