Знайдено три кращих вітаміну і мінералу для здоров’я мозку

Парадокс полягає в тому, що 90% серотоніну виробляється в шлунково-кишковому тракті

Дослідники все більше уваги приділяють вивченню зв’язку між сірою речовиною і дієтою. Уже відомо, що 90% серотоніну, наприклад, який також називають “гормоном щастя”, виробляється в шлунково-кишковому тракті.

Про це повідомляє Eat This, Not That!

Лікарі визнають важливу роль мікробіома кишечника в здоров’я мозку і вважають, що кращий спосіб підтримати його роботу – дотримуватися правильного харчування, за допомогою якого можна отримати всі необхідні вітаміни і мінерали. Доктор медичних наук Ума Знайду назвала речовини, від дефіциту яких мозок страждає найбільше.

Вітамін D

Жиророзчинний вітамін підтримує здоров’я кісток і діє як нейростероідов. Він допомагає зменшувати запалення в організмі і контролює вивільнення фактора росту нервів (NGF), який необхідний для правильного функціонування нейронів в гіпокампі, відповідальному за навчання і пам’ять.

“Багато людей відчувають дефіцит вітаміну D, особливо ті, хто живе на крайньому північному сході, як і я, де клімат і інтенсивність сонячного світла впливають на його рівень в крові”, – розповіла Найду.

Хорошим джерелом вітаміну вважається жирна риба і гриби. В меншій кількості він також міститься в молочних продуктах і жовтках яєць.

Омега-3

Існує три основних типи жирних кислот омега-3: альфа-ліноленова кислота рослинного походження, ейкозапентаєнова (EPA) і докозагексаєнова кислоти (DHA), що містяться в рибі. EPA і DHA вкрай важливі для здоров’я серця і мозку. “Омега-3 зміцнюють здоров’я мозку, знижуючи маркери запалення і захищаючи від нейрони”, – пояснила Найду.

Наукові дослідження показали, що у пацієнтів з деменцією спостерігається вкрай низький рівень омега-3, а впоратися зі зниженням когнітивних функцій може допомогти прийом добавок речовини.

Магній

“Цей мінерал бере участь в 300 біохімічних реакціях організму, включаючи регулювання настрою і сон”, – розповіла лікар. Дослідження показують, що дефіцит магнію пов’язаний з тривожними розладами, СДУГ, втомою і низьким лібідо.

У великій кількості речовина міститься в гарбузовому насінні, пшеничних висівках, какао, насінні кунжуту, гречці, смаженому мигдалі і арахісі. Приймати добавки з магнієм не рекомендується без попередньої консультації з лікарем, попередила Найду.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *