Захищає від небезпечної хвороби: вчені зробили несподіване відкриття про користь червоного м’яса

Вживання червоного м’яса здатне знизити ризик розвитку розсіяного склерозу

Вчені з Університету Кертіна і Австралійського національного університету з’ясували, що вживання червоного м’яса здатне знизити ризик розвитку розсіяного склерозу. Позитивний ефект є лише тоді, коли м’ясо включене у склад середземноморської дієти.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє MedicalXpress.

Фахівці провели аналіз даних дослідження, у якому взяли участь 840 осіб.

Дослідники намагалися знайти зв’язок між середземноморською дієтою, що включає необроблене м’ясо (баранина, яловичина і свинина), і зниженням ризику початковій стадії демієлінізації центральної нервової системи. Цей стан передує розвитку розсіяного склерозу.

Виявилося, що вживання 65 грамів м’яса в день може загальмувати розвиток захворювання.

Дослідники вважають, що це пов’язано з наявністю мікро- і макроелементів, в тому числі білків, заліза, цинку, селену, калію, вітаміну D і вітамінів групи В, деякі з яких беруть участь в забезпеченні нормального функціонування нервової системи.

Нагадаємо, середземноморська дієта відноситься до числа найбільш корисних для здоров’я. Вона включає велику кількість овочів і фруктів, а також цільнозернових продуктів з меншим об’ємом молочних і морепродуктів, та мінімум червоного м’яса. Крім іншого, ця дієта передбачає використання оливкової олії в якості заправки для салатів і масла для приготування їжі.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *