Які продукти тісно пов’язані з раком шлунка

Все більше фактів свідчать про наявність тісного зв’язку між певними групами продуктів харчування та підвищеним ризиком розвитку раку. Дослідження, опубліковане в журналі Nutrition and Cancer, виявило “прямий зв’язок” між популярними продуктами харчування та раком шлунка.

Продукти, які були оброблені та позбавлені поживної цінності, відомі як рафіновані продукти. Дослідження, опубліковане в журналі Nutrition and Cancer, виявило “прямий зв’язок” між рафінованими зерновими та раком шлунка.

До рафінованих продуктів відносяться торти, десерти, білий хліб, макарони, кекси, солодке або солоне печиво, рафіновані зернові пластівці для сніданку, білий рис, млинці, вафлі та піца.

У цьому дослідженні вивчалася роль широкого спектра продуктів харчування та напоїв на ризик розвитку раку шлунка. Вчені проаналізували дані дослідження типу “випадок-контроль”, проведеного в Італії в період з 1997 по 2007 рік, в якому взяли участь 230 осіб з підтвердженим раком шлунка та 547 осіб контрольної групи, які були госпіталізовані з приводу гострих неопластичних захворювань.

Дослідники зазначили, що “прямий зв’язок” з ризиком розвитку раку шлунка спостерігався щодо зернових, і навпаки, зворотні тенденції у ризику спостерігалися при споживанні овочів та фруктів.

Дослідники зробили висновок, що результати цього дослідження підтверджують захисну роль овочів та фруктів проти раку шлунка та свідчать про згубний вплив рафінованих зернових на це новоутворення.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *