Яка небезпека в наших нігтях

Миття рук – найкращий спосіб дезінфекції рук, проте як би ми не мили їх, бактерії все одно залишаться на наших руках та розмножуватимуться. Лише на початку 1980-их вчені виявили, що причина цьому у нігтьовій пластині.

Науковці запевняють, що простір між нігтем та шкірою – це ідеальне середовище для розмноження мікроорганізмів, адже сам ніготь захищає їх від подразників, а волога сприяє розмноженню, повідомляє BBC.

На нігтях містяться ті ж види бактерій, що й на долонях, проте їх кількість значно більша, адже лише на одному кінчику пальця людини близько 100 тисяч бактерій.

До слова, саме це є причиною того, що лікарі повинні одягати рукавички під час взаємодії з пацієнтами, адже при звичайному митті рук ця ділянка найменш доступна. 

Небезпека лаку та штучних нігтів

  • Нарощені нігті можуть перешкоджати ретельному миттю рук, тим самим ще більше посилюючи накопичення бактерій. Фахівці запевняють, що на руках зі штучними нігтями більша кількість бактерій навіть після їх миття.
  • Якщо нігті свої, проте нафарбовані, небезпеку несуть саме тріщини чи уламки на покритті, адже там можуть накопичуватись бактерії.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *