Яка дієта краще: високоефективна чи низькоефективна?

Що корисніше для організму, на чому простіше худнути та набирати форму: на безвуглеводній дієті чи високовуглеводній?

Високовуглеводна дієта

На вуглеводи припадає приблизно дві третини (65 відсотків) всіх споживаних калорій. За денної норми 2,5 тисячі кілокалорій виходить приблизно 400 грамів високовуглеводних продуктів.

ШКТ
Фрукти, овочі, цільнозернові продукти багаті на клітковину, яка страшенно корисна для ШКТ. А при здоровому ШКТ знижується ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та колоректального раку.

Ризики
Науковий журнал The Lancet повідомляє: надлишок вуглеводів у раціоні (коли на них припадає 70 відсотків споживаних калорій і більше) підвищує ризик передчасної смерті на 23 відсотки. Ідеально, коли на вуглеводи припадає 50-55 відсотків калорій.

Сенс
Для високоінтенсивних тренувань
Для витривалості
Сон
Вуглеводний перекус години за чотири до сну допомагає швидше заснути. Пара яблук – саме те.

Бонуси
Дієта багата мікроелементами
Позбавляє різких нападів голоду
Підвищує рівень тестостерону

Низьковуглеводна дієта

Коли раціон заснований переважно на жирах і білках, вуглеводи є джерелом не більше чверті (25 відсотків) тих калорій, які ви споживаєте протягом дня.

ШКТ
Раціон у кето-стилі має свої переваги: ​​згідно з дослідженнями, дієта з високим вмістом жирів допомагає уникнути запалень у кишечнику. Проте цей тип харчування має більше недоліків, ніж користі здоров’ю, оскільки недостатнє споживання клітковини пов’язані з ризиками розвитку багатьох захворювань.

Ризики
У статті з The Lancet йдеться: люди, які сильно обмежують себе у вуглеводах (коли на них припадає менше 30 відсотків усіх калорій), також не роблять собі краще. У разі ризик передчасної смерті підвищується на 20 відсотків.

Сенс
Для неінтенсивних тривалих навантажень
Для швидкої втрати ваги
Сон
Як низьковуглеводна дієта впливає на нічний сон, невідомо. Натомість відомо, що вона допомагає позбавитися денної сонливості, яка пов’язана у тому числі зі стрибками рівня цукру в крові (за які відповідають вуглеводи).

Бонуси
Підвищує рівень «хорошого» холестерину
Запобігає діабету 2 типу
Не дає накопичуватися жиру в животі
Вердієт МН: золота середина
Рекомендація МН: якщо ваша мета – гарне самопочуття на довгі роки та спорт до старості, уникайте крайнощів. У вашому раціоні мають бути і повільні вуглеводи з клітковиною, і корисні жири з необхідною кількістю білка, щоб на тренуваннях ви не відчували себе Гулівером у країні велетнів.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *