Як зберігати ліки влітку: у МОЗ пояснили

Деякі ліки потрібно зберігати в холодильнику

Обов’язковою умовою правильного зберігання будь-яких медикаментів є дотримання температурного режиму. У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як правильно потрібно зберігати ліки і чому не можна залишати препарати в автомобілі.

Медики зазначили, що в основному медикаменти повинні зберігатися при температурі не вище 25 градусів за Цельсієм в сухому місці, захищеному від прямих сонячних променів. Зберігати ліки в холодильнику не варто, якщо в інструкції це не зазначено.

Також не можна тримати ліки в приміщеннях з високою вологістю, як, наприклад, у ванній кімнаті, на підвіконні або столі, де можливе попадання сонячних променів, в машині. У спеку температура в салоні автомобіля може досягти 70 градусів за Цельсієм – такої температури достатньо, щоб вони зіпсувалися.

У разі, коли ви змушені довгий час проводити за кермом, то помістіть препарати в спеціальні сумки-холодильники, які вбережуть лікарські засоби від впливу високої температури і прямих сонячних променів.

Під час перельоту на літаку медикаменти краще тримати в ручному багажі.

“Температура місця для зберігання багажу в літаку зазвичай не контролюється, тому існує високий ризик, що ліки зіпсуються або втратять ефективність”, – наголошується в повідомленні.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *