Як відновити здоров’я серця після коронавірусу: поради лікаря

Задишка після коронавірусу – досить часто явище, яким страждають навіть молоді люди.

Лікарка розповіла, як відновити здоров’я серця після коронавірусу. Про це повідомила кардіолог Ганна Солощенко.

Вона порадила при перших незрозумілих симптомах або поганому самопочутті звернутися до кардіолога для проведення обстеження.

«Тахікардія і навіть аритмія – часті ускладнення COVID-19. Раджу вам звертатися до кардіолога. Лікар за необхідності проведе обстеження, наприклад, холтер – добовий моніторинг кардіограми, призначить препарати, такі як бета-блокатори. Думаю, за два-три місяці самопочуття покращиться. Нагадаю, що відмовлятися від бета-блокаторів слід обережно — поступово зменшуючи дозу», – сказала медик.

Також лікар додала, що задишка після коронавірусу – досить часте явище, яким страждають навіть молоді люди.

«У кардіології є тест, яким лікарі користуються вже понад сто років. Людина йде протягом шести хвилин, і залежно від подоланої відстані фахівці виділяють стадії серцевої недостатності. Зараз багато, навіть молоді, спортивні після COVID-19 скаржаться на задишку, причому при незначному фізичному навантаженні. Це може бути пов’язане з ураженням легень, яке не оминуло майже кожного пацієнта (на КТ ми бачимо специфічні зміни, що нагадують «матове скло» — запалення та набряк легеневої тканини). Щоб легені задыхали на повну силу, деяким пацієнтам потрібно два-три місяці», – резюмувала вона.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *