Як вберегти наш організм від хвороб і відсунути процес старіння

З незапам’ятних часів Схід асоціювався у нас з мудрістю, філософським ставленням до життя, і, звичайно ж, стародавньою східною медициною. Саме китайські мудреці першими прийшли до розуміння того, що здоров’я легше зберегти, ніж згодом відновлювати. І, що цікаво, шляхи досягнення здоров’я на Сході багато в чому відрізняються від тих, що поширені на Заході, інформує Ukr.Media.

Думаєте цей процес складний і виснажливий? Ви будете здивовані, але китайська народна медицина пропонує зовсім прості вправи, які покликані підтримати здоров’я, вберегти наш організм від хвороб і максимально відсунути процес його старіння.

Розчісування волосся

Почнемо з впливу на головний мозок через розташовані на голові біологічно активні точки. Стимуляція цих точок допомагає вгамувати головний біль, знизити кров’яний тиск і поліпшити зір.

Для виконання вправи просто почніть розчісувати волосся пальцями. Трохи зігніть пальці правої руки й використовуйте їх, як гребінець, провівши від лоба до потилиці. Повільно, не натискаючи сильно на шкіру, зробіть 100 таких рухів.

Розтирання обличчя

На обличчі є безліч активних точок, які впливають на різні органи й системи. Так, за словами східних цілителів, розтирання обличчя чудово освіжає голову і допомагає нормалізувати кров’яний тиск. Його рекомендують проводити під час хвороби верхніх дихальних шляхів для виведення мокротиння з носа і запобігання гаймориту. А прекрасну половину людства такий масаж рятує від появи старечих зморщок.

Щоб впливати на активні точки обличчя попередньо потріть долоні, щоб вони стали теплими, а потім прикладіть їх до обличчя таким чином, щоб середні пальці упиралися точки ін-сян, розташовані біля основи крил носа. Виконуйте кругові рухи подушечками пальців, рухаючись вгору, до чола, а потім повертаючись вниз і масажуючи щоки. Виконати 20 таких рухів.

Вправа для очей

У вас почав погіршуватися зір? Сьогодні від цього найчастіше страждають діти, захоплені комп’ютерними іграми на телефонах і планшетах.

Для виконання цієї простої, але надзвичайно дієвої гімнастики, станьте прямо, розправивши плечі, і почніть повільно переводити зір з крайньої лівої в крайню праву точку. Повторіть цей елемент 14 разів, а потім ще 14 разів у зворотному порядку (справа наліво). Головне не чиніть сильного тиску на очі, щоб не нашкодити сітківці. Щоб закінчити вправу 5 разів замружте і відкрийте очі.

Вправа для зубів

Наші зуби потребують не тільки в щоденному чищенні й відмиванні після прийому їжі, але і для зміцнення зубної емалі. Думаєте, у цьому можуть допомогти тільки продукти, багаті кальцієм і фосфором? Зовсім ні.

Щоб зміцнити зуби й запобігти появі карієсу необхідно почати клацати зубами. Акуратно, щоб не пошкодити поверхневий шар зубів клацнете 24 рази спочатку корінними зубами, а потім стільки ж разів передніми зубами. Проводите гімнастику щодня, і незабаром ви помітите, що ваші зуби стали помітно міцніше і припинили псуватися.

Простукування вух

Ще однією зоною з великою кількістю біологічно активних точок є вуха. Вплив на органи слуху надзвичайно важливий, особливо для людей, що страждають від постійних запаморочень і дзвону у вухах, які страждають від хронічного отиту і «морської хвороби». До того ж дана гімнастика допомагає загострити слух і поліпшити пам’ять. А ще, ви можете виконувати цю вправу в будь-який час, коли відчули втому.

Щоб виконати такий елемент, закрийте вуха долонями й потарабаньте пальцями по потилиці 12 разів кожною з рук. Після цього стисніть середній і вказівний палець і поклацайте ними по потилиці й вухам з характерним звуком. 12 рухів кожною з рук буде цілком достатньо для впливу на вуха.

Облизування неба

Згідно з даоською філософією в нас у роті, в області неба, є западинці, в якій зустрічається жіноче і чоловіче начало. Ніжно облизуючи й масажуючи язиком цю область можна вирішити багато проблем. Приділяйте такому масажу 5-7 хвилин в день, зосередившись в процесі масажування неба на просторі під язиком, в якому повинна накопичуватися слина. Її наявність буде свідчити про те, що ви все робите правильно.

Проковтування слини

Продовжуючи попередню вправу, приділимо увагу слині, яка в китайській філософії називається «золотою рідиною». За словами східних цілителів, ковтаючи слину, яка накопичується в процесі масажу неба, ви змащуєте» внутрішні органи, покращуючи тим самим процес перетравлення їжі, а значить, допомагає роботі кишківника і шлунка. Більш того, завдяки проковтуванню слини зволожуються волосся і підтримується нормальний стан шкіри.

Видихання застійного повітря

Якщо вірити даоським цілителям, багато проблем з організмом, зокрема, проблеми дихання, астма і легеневі патології можна лікувати немедикаментозними засобами. Для цього просто потрібно навчитися випускати з організму застійне повітря. Як цього домогтися? Затримайте дихання, дочекайтеся, поки груди й живіт роздуються через скупчення в них повітря, а потім підніміть голову, відкрийте рот і повільно випускайте застояне повітря. Проводите 5-7 рухів за одну вправу.

Масаж живота

Здоров’я нашого організму багато в чому залежить від процесу перетравлювання їжі, а значить, від роботи всієї травної системи. Щоб підтримувати її органи в нормальному стані, покращують перистальтику кишківника, позбавляючи шлунково-кишковий тракт від застійних явищ і запобігати різним захворюванням травної системи, нам знадобиться освоїти масаж живота.

У проведенні цього масажу немає нічого складного. Попередньо розігрійте долоні, потерши їх одну об іншу, а потім прикладіть долоні до пупка (жінки кладуть праву руку поверх лівої, а чоловіки — ліву руку поверх правої). Теплими долонями здійсніть 36 кругових рухів за годинниковою стрілкою, поступово збільшуючи радіус погладжування, а потім стільки ж кругових рухів проти годинникової стрілки, зменшуючи радіус кіл.

Розтирання підошов ніг

На наших стопах зібрано безліч біологічно активних точок, які відповідають за роботу різних органів і систем. Китайські мудреці приділяли підошвам ніг підвищену увагу, адже впливаючи на них можна зміцнити нирки, посприяти очищенню печінки, налагодити роботу серця і навіть посилити гостроту зору.

Розтирання підошов на ногах проводиться наступним способом. Перед відправленням до сну обполосніть ноги в теплій воді, потім розігрійте долоні, як було описано в попередніх вправах, і почніть повільними круговими рухами масажувати ступні. Особливу увагу приділяйте точкам юнцюань. Розташована ця парна точка трохи попереду центру підошви, поглиблення, що утворюється при згинанні пальців ніг. Масаж з легким натисканням проводите 3-5 хвилин на кожній ступні.

Розтирання шкіри

Для поліпшення руху енергії Ци, а також позбавлення від проблем зі шкірою, вам знадобиться розтирання. До речі, красуням, що стежать за власною зовнішністю, воно допоможе запобігти появі старечих зморщок.

Почніть масаж з розігрівання долонь, після чого приступайте до розтирання шкіри в такій послідовності. Спочатку впливайте на точку розташовану на маківці, потім перейдіть на обличчя (точки впадіння під вилицями), плечі й груди (спочатку ліва, потім права). Після цього переходите до масажу грудної клітки (з обох сторін), помасажуйте боки попереку і далі до ніг (спочатку ліву ногу, потім праву). Щоденно проводячи такий масаж, зовнішні прояви старості точно не застануть вас зненацька!

Тримайте груди й спину в теплі

З теорії східної медицини, наше тіло має два найважливіших енергетичних канали. Канал «думай», проходить уздовж усього хребта і є руслом Інь меридіанів, а канал «женьмай», проходить через область грудей і являє русло Янь меридіанів. Це означає лише одне — груди й спину потрібно завжди тримати в теплі, щоб потоки енергії Ци через ці найважливіші канали не припинялися і не виникали численні захворювання, пов’язані з перешкодою руху життєвої енергії.

Завжди зберігайте мовчання під час випорожнення

Деякі люди зовсім не знають про те, а знаючі нехтують таким правилом. Насправді це одне з ключових правил даоської філософії, перевірена віками. Під час випорожнення слід зберігати мовчання, трохи піднявши голову і тримаючи рот закритим, щоб не випустити з організму життєво важливі субстанції. Все це допоможе зберегти здоров’я та запобігати можливим захворюванням.

За словами мудреців Сходу, щодня дотримуйтеся порад і насолоджуйтеся щасливим, гармонійним, а головне, здоровим життям!

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *