ЯК ШУМ ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ’Я СЕРЦЯ І СУДИН

Шумове забруднення підвищує ризик виникнення ряду смертельних захворювань.

Група американських вчених встановила, що хронічний вплив шуму збільшує ризик серцево-судинних захворювань, інсультів і інфарктів.

У дослідженні, проведеному групою вчених, взяли участь 499 пацієнтів із середнім віком 56 років, яким одночасно робили позитронно-емісійну і комп’ютерну томографію їх головного мозку і судин. 
За результатами сканування була визначена активність мигдалеподібного тіла – області мозку, що грає роль в регуляції стресу і емоційних реакціях.

В ході другого етапу дослідження через п’ять років вчені встановили, що у 40 добровольців за вказаний період стався інсульт або інфаркт. Щоб виявити взаємозв’язок між серцево-судинною патологією і впливом шуму, рівень останнього виміряли в будинках кожного учасника дослідження, а також оцінили рівень шуму згідно авіаційної і шляхової карт. 
З’ясувалося, що у людей, які проживають в умовах сильного шумового забруднення, наприклад, поблизу шосе або аеропортів, мигдалеподібне тіло було більш активне, а рівень запалення артерій вище. Ризик інфаркту та інсульту при цьому зростав у три рази.

Тепер вчені планують провести додаткові дослідження, щоб встановити, чи може зниження рівня шуму зменшити ризик серцево-судинних захворювань у населення в цілому, і вважають, що отримані результати повинні враховуватися лікарями як незалежний фактор при оцінці їх ризику.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *