Як плавання впливає на тіло і розум

Плавання допомагає поліпшити настрій і фізичний стан

«Нещодавно я вперше за рік пішов плавати. Стоячи над басейном я спробував пригадати багато стресових подій за останні 16 місяців: переїзд в нове місто під час пандемії коронавируса, роботу з COVID-пацієнтами в лікарні, яка взяла своє », – пише доктор Марк Лібер з Медичного центру Джонса Хопкінса в Балтіморі для CNN .

«Моя перша думка, коли я занурювався під воду, полягала в тому, що я відчував себе трохи більш незграбним, ніж зазвичай, ймовірно, через зайвих кілограмів після карантину. Але коли я продовжував плавати, моє занепокоєння з приводу набору ваги змінювалося відчуттям переосмислення, вода очищала мене від стресу, накопиченого під час пандемії. Я відчував, як змінюється мій настрій, як розум очищається і тіло стає вільним », – згадує автор.

«Через тридцять хвилин я вийшов з басейну, відчуваючи себе впевненим, готовим почати першу з чотирьох нічних змін в реанімації. Зазвичай я боюся першої з цих нічних змін, але на цей раз все здавалося більш керованим, ніж зазвичай. Що б не трапилося сьогодні ввечері, все буде добре, – сказав я собі. Незважаючи ні на що, завтра завжди наступить », – каже Лібер.

«Моє покращене настрій, безсумнівно, було пов’язано з плаванням в басейні. Як і всі види фізичної активності, плавання може поліпшити емоційний стан, стимулюючи вироблення ендорфінів, а також інших нейромедіаторів », – говорить доктор.

Але переваги плавання виходять далеко за рамки щоденної зміни настрою – особливо зараз.

переосмислення
Оскільки люди виходять з ізоляції, експерти кажуть, що догляд за психічним здоров’ям повинен бути пріоритетом.

«За останні місяці люди зіткнулися з безпрецедентними труднощами, але, щодня зосереджуючись на турботі про власне емоційне благополуччя і підтримуючи добробут тих, кого ми любимо, ми можемо успішно пом’якшити вплив пандемії COVID-19 на психічне здоров’я», – заявив колишній головний хірург США Джером Адамс.

«Хоча цей важкий час в історії, я продовжую наполегливо заохочувати людей використовувати здорові механізми для боротьби з негативним впливом», – додав він.

Наприклад, поширеність симптомів депресії в Сполучених Штатах зросла більш ніж в три рази, коли COVID-19 почав поширюватися, згідно з недавнім дослідженням в журналі JAMA. Деякі групи людей, включаючи медичних працівників та осіб у віці до 30 років, мали ще більший ризик розвитку тривоги або депресії через пандемію, згідно з іншим дослідженням, опублікованим в Journal of Psychiatric Research.

Регулярні фізичні вправи – включаючи плавання, біг, йогу – залишаються одними з найпотужніших інструментів для поліпшення настрою і загального психічного здоров’я. Мета-аналіз 2016 року, який об’єднав дані 23 досліджень, показав, що фізичні вправи можна порівняти з антидепресантами і психотерапією при лікуванні депресії.

Хоча частина цього обумовлена ​​виробленням ендорфінів, фізичні вправи також призводять до важливих структурних змін в мозку, особливо в гіпокампі. Поряд з іншою структурою мозку, яка називається миндалиной, гіпокамп бере активну участь у формуванні пам’яті і регуляції емоцій.

Згодом регулярні вправи, такі як біг і плавання, зменшують запалення в гіпокампі, позитивно впливаючи як на настрій, так і на пам’ять, показали дослідження. І навпаки, атрофія гіпокампа пов’язана з розвитком розладів настрою, таких як депресія і біполярні розлади.

виклик еволюції
Психічне здоров’я не єдине, на що вплинула пандемія, тіла людей також постраждали. Багато набрали зайву вагу під час локдаунов.

«Довгостроковий вплив COVID на здоров’я викликає занепокоєння», – сказав професор кафедри еволюційної біології Гарвардського університету Даніель Ліберман.

Як і всі інші форми фізичних вправ, плавання – це також відмінний спосіб укріпити м’язи і спалити зайву вагу. Але плавання має одну додаткову перевагу: люди, які плавають, зазвичай витрачають приблизно в сім разів більше енергії, щоб пройти конкретне відстань в порівнянні з бігом.

Це пояснюється тим, що, за словами Лібермана, не всі люди є досвідченими плавцями. Найшвидші плавці можуть досягти швидкості приблизно 6 км на годину, для досягнення якої більшість людей перемикається з швидкої ходьби на повільний біг.

Хоча цей аспект плавання може засмучувати плавців-новачків, але коли мова заходить про схуднення, все не так погано.

«Поглянувши на те, як плавають, наприклад, тюлені або бобри, можна побачити, що в порівнянні з ссавцями, пристосованими для плавання, навіть найкращі” плавці-люди “працюють погано. Гарна новина полягає в тому, що саме це і робить плавання дуже ефективним вправою для спалювання калорій », – додав Ліберман.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *