Як неправильне вживання води руйнує здоров’я

Випити склянку води вранці після пробудження – хороша звичка, однак якщо не дотримуватися низки правил, то можна завдати організму величезної шкоди. Багато хто навіть не замислюється, як правильно пити воду, і дарма.

Про це пише WeChat.

Ми часто чуємо про те, що випивати склянку води вранці після пробудження — це корисна звичка, яку всім варто практикувати. Під час нічного сну організм втрачає деякий обсяг рідини. Тому після пробудження необхідно своєчасно поповнювати водний баланс. Крім того, вода зменшує в’язкість крові і стимулює кровообіг, що благотворно впливає на здоров’я серцево-судинної системи.

Вживання склянки води вранці дійсно дуже важливе для нашого організму, проте багато людей роблять це неправильно. В такому випадку вони не тільки не зміцнюють своє здоров’я, але і завдають йому величезної шкоди! Далі ми дізнаємося, що не потрібно робити при прийомі ранкової склянки води.

Не можна пити занадто швидко або занадто багато, інакше це дає навантаження на серце

Безсумнівно, пити воду вранці – це хороша звичка, але потрібно робити це в розумних кількостях. Вживання занадто великої кількості води призведе до занадто швидкого розрідження крові і збільшить навантаження на серце.

У більшості випадків інфаркт міокарда або інсульт трапляються в ранковий час. Якщо ви страждаєте на серцево-судинні захворювання і до того ж іще перевантажуєте зранку своє серце, це може призвести до серцевого нападу.

Крім того, вживання завеликої кількості води натщесерце розріджує шлункову кислоту. Якщо потім ви відразу почнете вживати їжу, то це може негативно позначитися на травленні і згодом привести до захворювань шлунка.

Тому намагайтеся не пити багато води вранці. В середньому організмові буде достатньо не більше 150 мілілітрів, тобто приблизно пів склянки. Крім того, важливо пити воду повільно, невеликими ковтками.

Неправильний вибір напою може завдати шкоди серцю, ниркам і кровоносним судинам

Є різні думки про те, що́ слід випивати насамперед після пробудження. Деякі люди вважають за краще пити підсолену воду, а інші – додають у воду мед. Так що ж буде корисніше для організму?

1. Соки, кава, молоко та інші напої – не рекомендовані

Не слід замінювати перший стакан води соком, кавою, молоком, мінеральною водою або іншими напоями. Баланс рідини це не поповнить, але при цьому запустить процес перетравлення і засвоєння, що негативно позначиться на здоров’ї шлунково-кишкового тракту. Більш того, деякі напої мають сечогінну дію і викличуть ще більшу нестачу рідини в організмі.

2. Підсолена вода – не рекомендована

У ранкові години відбувається перше підвищення артеріального тиску. В цей час кров в’язка, і потрапляння в організм солі підвищить кров’яний тиск ще більше. Крім того, вживання підсоленої води збільшує щоденний обсяг споживання солі і дає навантаження на нирки.

3. Вода з медом – хороший вибір

Вода з медом — це ефективний засіб для тих, хто страждає запорами. Зверніть увагу на те, що мед необхідно класти в холодну або теплу воду, та аж ніяк не в окріп.

4. Кип’ячена вода – найкращий вибір

Звичайна кип’ячена вода не містить цукру і солі, і в зв’язку з цим не буде давати жодного навантаження на нирки і серцево-судинну систему. Таким чином, це найкращий вибір для більшості людей.

Занадто гаряча або занадто холодна вода підвищує ризик розвитку раку шлунка

Деяким людям украй бракує часу вранці: вони не чекають, поки вода охолоне, і п’ють окріп. Інші, навпаки, поспіхом випивають склянку холодної води, думаючи, що це підбадьорить їх. Однак обидва підходи неправильні.

Надто холодна вода стимулює роботу шлунково-кишкового тракту, викликаючи швидке скорочення кровоносних судин слизової оболонки шлунка, що призводить до дискомфорту і навіть діареї. Тому людям, які мають проблеми зі шлунком, суворо забороняється пити натщесерце холодну воду. Це ж стосується і тих, хто страждає на серцево-судинні захворювання.

Не можна пити і занадто гарячу воду, бо вона травмує стравохід, що в подальшому може призвести до раку. Справа в тому, що слизова стравоходу дуже ніжна, і вживання рідини, температура якої перевищує 65 градусів, може викликати опік. Якщо це відбувається регулярно, нормальна структура клітин руйнується, після чого утворюються злоякісні утворення. Тому гарячі напої з температурою вище 65 градусів були класифіковані в групу 2а, тобто ймовірні канцерогени для людини. Не ігноруйте це.

Таким чином, в теплу пору року температура споживаної води повинна бути близькою до температури довкілля. У холодну пору вода повинна бути трохи теплішою, щоб не дратувати слизову шлунка, але не більше 50 градусів.

Чи можна пити воду до того, як почистив зуби?

Багато хто стверджує, що перед тим, як пити воду вранці, необхідно спочатку почистити зуби, інакше з водою в організм потраплять бактерії з порожнини рота.

Насправді це твердження дещо перебільшено. Місцем зосередження бактерій є зубний камінь або зубний наліт. Прибрати його можна тільки за фізичного впливу (чищення і розтирання). Вода не має такої сили тертя, щоб зчищати зубний наліт. Тому можна не турбуватися про те, що з водою в організм потрапить багато бактерій. Крім того, кислота, що міститься в кишечнику, здатна вбивати ці хвороботворні бактерії.

Таким чином, здоровим людям не потрібно замислюватися про те, що слід робити спочатку — чистити зуби або пити воду. Однак, якщо у вас пародонтит, гінгівіт та інші захворювання порожнини рота, краще почистити зуби перед вживанням води.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *