ЯК БРАК ГРОШЕЙ РУЙНУЄ ВАШЕ ЗДОРОВ’Я

ЧИМАЛО ЛЮДЕЙ У СУЧАСНОМУ РИТМІ ЖИТТЯ СТИКАЮТЬСЯ ЗІ СТРЕСОВИМИ СИТУАЦІЯМИ. ЧАСТО ОДНІЄЮ З ПРИЧИН ТРУДНОЩІВ Є СКЛАДНЕ МАТЕРІАЛЬНЕ СТАНОВИЩЕ.

Якщо ви коли-небудь стикалися з матеріальними труднощами, ви розумієте, який стрес викликає нестача грошей – від порушення психічного здоров’я до серйозних захворювань, передає 24 канал.

ЗБІЙ В ОРГАНІЗМІ

Відчуття стресу від нестачі грошей, на думку клінічного психолога з Чикаго Еймі Дарамуса, може призвести від м’язового напруження до серйозного болю. Це також погіршує роботу імунної системи, роблячи вас більш вразливими до багатьох інших захворювань.

“Це може викликати головний біль і біль у животі, навіть якщо ви свідомо не відчуваєте стресу”, – зазначив психолог.

ВИ ПОЧИНАЄТЕ ПРИЙМАТИ ІМПУЛЬСИВНІ РІШЕННЯ

Фінансовий стрес може впливати на вашу концентрацію і навички вирішувати проблеми. Так, зазвичай ви приймаєте раціональні рішення, однак у складних умовах ви переживаєте або панікуєте про своє матеріальне становище і вчинки стають більш імпульсивними.

ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я

Постійні турботи про гроші можуть призвести від депресії і серйозних психологічних захворювань навіть до суїцидальних думок. 

Видання показує результати опитування американців, які мали борг від тисячі доларів. 38% респондентів сказали, що їхнє скрутне матеріальне становище заважало спати вночі. 48% людей погодилися з тим,  що їхній борг негативно впливає на оптимізм, тоді як 47% наголосили про проблеми із самооцінкою.

ФІЗИЧНІ НЕДУГИ

“Коли рівень адреналіну та кортизолу постійно підвищується, відбувається фізіологічне руйнування. Як результат, у багатьох людей із хронічним стресом спостерігається більша кількість серцевих захворювань, діабету, хронічних проблем зі сном та інших проблем зі здоров’ям”, – переконує каліфорнійський клінічний психолог Карла-Мері Менлі.

З’ЯВЛЯЮТЬСЯ ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ

Боротьба з фінансовими проблемами може підвищити вразливість людини до вживання наркотичних речовин та алкоголю. Дослідження, яке провела Школа громадського здоров’я в Державному університеті Нью-Йорка, показало, що найчастіше наркоманія виникає саме через матеріальні труднощі. 

ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЖИВУТЬ У БІДНОСТІ, СИТУАЦІЯ НАЙСКЛАДНІША

Найгірші наслідки для здоров’я мають дорослі і діти, які живуть на межі бідності, адже неможливо задовільнити основні потреби – притулок, їжа, одяг, ліки. 

“Небезпечне середовище, складні життєві ситуації та неправильне харчування можуть спричинити пошкодження мозку, які важко виправити… а це означає, що дитина може мати порушення мислення та прийняття рішень, погану увагу та концентрацію, – додав Дарамус.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *