Вітамінний захист від коронавірусу: як захистити себе та власне здоров’я

Щоб не підхопити інфекцію, грип та іншу застуду, зараз українці налягають чи не на весь вітамінний алфавіт. Скуповують мандарини, лимони та хурму. Але чи достатньо заморських плодів для імунітету під час спалаху епідемії? І коли час бігти в аптеку за препаратами?

«Що весни і осені я намагаюся приймати вітамін D і С, тому що це сезон захворювань. У сезон, коли у нас мало сонячного сонця та тепла організму, вкрай необхідна підтримка. Тому вітаміни чудовий спосіб допомогти організму», – каже Ольга Вагнер.
А ось Анна вирушає не в аптеку, а на ринок. Жінка впевнена, імунітет можна підтримати і фруктами, тому купує мандарини та хурму.

«Кілограма два щодня. Влітку сезонні фрукти, взимку – зимові. Восени, взимку – цитрусові. Організм потребує вітамін С», — каже Ганна Мілованова.
Саме ці фрукти зараз мають перебувати у пріоритеті. Так кажуть медики. Адже містять багато мінералів та вітамінів групи В, С та К. Також очищають легені, бронхи та допомагають боротися із застудами. А хурма, яку ще називають «серцеве яблуко», хоч і в’язка, але багата на вітамін А і йод. До того ж, це природний антисептик. Допомагає усунути кишкові інфекції.

А дехто навіть почав вирощувати ці екзотичні плоди у себе на городі. Так, Олена розповідає, що хурму їсть і свіжу, та готує варення, десерти, сидр та патоку. І навіть сушить, щоби надовго зберегти вітаміни.

Але запастись вітамінами, як кажуть, на все життя — не вийде. Так запевняють дієтологи. Додають, що для міцного імунітету лише фруктів – обмаль.

«У вітамінів С, групі В – накопичувального ефекту немає. Мінерали мають. Тому фрукти, овочі, збалансоване харчування має бути щодня», – каже дієтолог Яніна Дубовик.
А от якщо страждаєте на безсоння, випадання волосся, болями в м’язах і суглобах – найімовірніше, це дефіцит вітаміну D. Настя, помітивши у себе ці симптоми, вирушила до лабораторії. Аналізи підтвердили – настав час приймати таблетки.

«За норм від 30 до 100, у мене рівень 12 – це прямий дефіцит. На рівні вираженого дефіциту межі. Вітамін D мені прописала лікар, пити один раз на день. Дозування спочатку було 5200, а потім я перейшла на інші вітаміни», – каже Анастасія Тополь.
Зараз, спалах епідемії, медики радять приймати вітаміни С, D та цинк. Вони навіть входять до протоколу лікування коронавірусу.

«Профілактика ускладнень коронавірусу – це 4 тис. одиниць вітаміну D на добу. Тобто, не менше двох щодня, поряд із цинком, вітаміном С. Для роботи нашої імунної системи потрібний цинк. За рахунок лише фруктів неможливо поповнити», — каже гастроентеролог Олена Агафонова.
Щоб отримати хоча б добову норму вітамінів, фрукти доведеться їсти тоннами. Або все ж таки ходити не тільки на ринок, а й в аптеку за препаратами.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *