Після насиченого вітамінами літа, осінь кидає справжній виклик організму, адже отримати потрібну «дозу» стає все складніше. Але це через те, що ми просто не знаємо, де слід шукати потрібні корисні речовини.
У холодну пору року в нашому організмі відбуваються різні процеси, які дещо схожі на підготовку ведмедя до впадання у сплячку. Ми також починаємо більше їсти вуглеводів та жирів, нас тягне в сон, з’являється лінь, слабкість тощо. Не треба панікувати, в сплячку ви не впадете, просто потрібно зрозуміти, якого саме елементу не вистачає вашому організму для нормальної, активної життєдіяльності. Спробуємо розібратися.
Якщо хочеться копченого, це сигнал про нестачу жирів. Не слід купувати ковбаси чи рибу, можна просто випити йогурт, кефір або ряжанку із 2% жирністю.
Коли тягне випити пива або квасу — у вашому організмі не вистачає дуже важливих вітамінів групи В. Щоб дати їх організмові, треба додати до раціону достатню кількість горіхів, бобових та зернових. Нестача В1 у організмі викликає тахікардію, погіршення пам’яті, слабкість у ногах та оніміння кінцівок. Знайти цей вітамін можна у моркві, кукурудзі, квасолі. В3 вітамін, що відповідає за осінню депресію, часті застуди, загальну слабкість. Його в достатній кількості можна отримати із яловичої печінки, зеленого горошку, пісної свинини. Недостатня кількість В6 викликає сонливість, запаморочення, сухість шкіри, випадіння волосся. Щоб уникнути цього потрібно їсти неочищений рис, горох, бобові. Якщо кровоточать ясна, є відчуття запалення у шлунку — недостатньо В9. Старайтеся їсти якомога більше петрушки, капусти усіх видів, яловичі та свинячі нирки.
Якщо ви постійно п’єте газовані напої, це ознака недостатньої кількості азоту та кальцію. Знайти їх можна у картоплі, рибі, броколі, кунжуті та сирові.
Залежним від кави слід знати, що у них в організмі нестача фосфору та сірки. Ці важливі елементи містяться у молоці, журавлині та соняшниковому насінні.
Любителі шоколаду називають себе ласунами, насправді в їхньому організмі не вистачає магнію, і їсти потрібно зовсім не солодку їжу: гречку, бобові, кедрові горіхи, листя салату, кеш’ю.
Якщо ви постійно відчуваєте втому в очах, помітили тріщинки емалі на зубах — це сигнал про нестачу вітаміну D, одного з найважливіших у життєдіяльності людини. Найбільше цього елементу у рибі (скумбрії, камбалі), жовтках, рослинних видах олії.
Почали частіше хворіти, вам постійно холодно, погано спите — не вистачає вітаміну С. Запасайтесь квашеною капустою, обліпихою, журавлиною, шипшиною, чорною смородиною, апельсинами, грейпфрутами, лимонами та болгарським перцем.
Щоб жити повноцінним життям, прислухайтесь до сигналів свого організму, і тоді не потрібно буде здавати купу аналізів. Будьте здорові.