Відключення електроенергії та емоційний стан: психолог дала поради, як допомогти собі

КИЇВ. 21 листопада. УНН. Постійні відключення електроенергії спричиняють роздратування, зростання тривоги, зниження концентрації та працездатності. Проте, негативний вплив теперішніх обставин на психоемоційний стан можна мінімізувати. Про це в коментарі УНН розповіла психолог Катерина Клюшніченко.

Цитата

«Відключення електроенергії впливають на комфорт і якщо відібрати цей комфорт, то звісно, людина починає ставати більш нервовою, роздратованою, з’являється постійне відчуття тривоги, може виникати злість, з’являється бажання звинувачувати, зменшується рівень працездатності та концентрації», – говорить Клюшніченко.

Деталі

Для того, щоб мінімізувати вплив неприємних обставин на внутрішній стан, психолог радить наступне:

1. Першочергово важливо визнати – те, що відбувається з емоційним станом є абсолютно нормальним. А також визнати, що встигнути все зараз просто неможливо. Визнати – вже почати допомагати собі.

2. Варто підготувати себе максимально, наскільки це можливо: запастись свічками, купити термос для гарячих напоїв, дізнатись адреси кав’ярень, які працюють та де можна зігрітися. Це додаватиме відчуття контролю і безпеки. Таким чином приходить розуміння, що ви в змозі попіклуватись про себе та свою родину, незалежно від обставин.

3. Концентрація на речах, які не залежать від електроенергії і які в даних умовах можна контролювати. Це може бути спілкування з друзями, з дітьми, хобі, турбота про здоров’я, аспекти роботи, які можливо виконувати без світла та інтернету.

«Контролюйте те, що дійсно піддається вашому контролю. Електроенергія – це не найважливіше, що є у вашому житті», – радить психолог.

Нагадаємо

Експерт розповів, поки війна триває і ворог активно б‘є по об’єктах інфраструктури, відключення світла, як планові, так і аварійні – триватимуть. Слід розраховувати, що постійні «блекаути» триватимуть до кінця зими.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *