Приправи здатні не тільки покращувати смак страв, але і впливати на здоров’я людини. Протягом тисяч років трави використовувалися для лікування різних недуг. Сьогодні вчені продовжують відкривати все нові властивості у добре відомих рослин.
Одна з спецій виявилася потужним доповненням до раціону, оскільки містить більше 150 корисних природних сполук. У їх числі каротиноїди, антиоксиданти, вітаміни A, C, рибофлавін, ніацин, тіамін і цинк. Йдеться про шафрані. Щоб отримати максимальну користь, фахівці рекомендують споживати від 0,5 до 1 грама приправи в день. Серед переваг шафрану для здоров’я вчені виділяють кілька основних.
Для мозку
Шафран виявився корисним для полегшення симптомів депресії і нейродегенеративних станів, що викликають хворобу Альцгеймера. Деякі клінічні випробування показують, що шафран в дозі 30 мг, що додається в їжу щодня протягом шести тижнів, може бути настільки ж ефективним, як і звичайні антидепресанти (інгібітори зворотного захоплення серотоніну).
Для здоров’я серця і судин
Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Phytomedicine Journal, шафран здатний знижувати артеріальний тиск. Зокрема, було встановлено, що після прийому добавок спеції в дозі 400 мг протягом тижня у добровольців значно знизилося систолічний тиск.
При діабеті
Згідно з дослідженням, проведеним in vivo і опублікованому в журналі Scientific Reports, вживання шафрану в поєднанні з вправами з обтяженнями забезпечує потужний терапевтичний ефект при діабеті. До такого висновку вчені прийшли після експерименту на щурах. Для остаточних висновків щодо ефективності спеції при діабеті у людей необхідні додаткові дослідження, додали фахівці.
Покращує роботу шлунково-кишкового тракту
З найдавніших часів шафран використовувався при розладі шлунка і підвищеному газоутворення. Відповідно до огляду досліджень, опублікованому в NLM, седативний і протизапальний характер приправи допомагає поліпшити роботу шлунка і зменшити запалення в кишечнику. Крім того, вчені виявили у шафрану здатність полегшувати симптоми виразки шлунка.
Протираковий агент
Завдяки великій кількості антиоксидантів у складі, екстракт шафрану може запобігати зростання і поширення ракових клітин в організмі, йдеться в науковій роботі, опублікованій в журналі Cancer Letters Journal. Також шафран містить з’єднання під назвою кроцин, яке допомагає пригнічувати ріст клітин колоректального раку, пухлини шлунка і легень.
Шафран можна додавати не тільки в блюда, але і напої. При поєднанні з останніми спеція підсилює їх користь в кілька разів.