В Україні зафіксували вже четвертий випадок віспи мавп

КИЇВ. 28 вересня. УНН. В Україні зареєстрували четвертий випадок зараження вірусом мавпячої віспи. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар України Ігор Кузін в ефірі національного телемарафону у середу, 28 вересня, пише УНН.

Цитата

“Учора ми підтвердили ще один і сумарно ми вже маємо чотири випадки в Україні саме мавпячої віспи, які лабораторно підтверджені”, – сказав Кузін.

Деталі

З його слів, усі ці випадки, попередньо, не пов’язані між собою, епідрозслідування при цьому по деяких вже завершено, а по інших ще триває.

“Вкотре ми оцінюємо ризик поширення як низкький і по суті вірус мавпячої віспи не має такого епідемічного потенціалу, як, наприклад, коронавірусна інфекція”, – зазначив головний санлікар.

Довідково

Віспа мавп — віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми.

До 2022 року віспа мавп фіксувалась у країнах Центральної та Західної Африки, наразі ж більш ніж половина всіх зафіксованих випадків припадає на Південну та Північну Америку.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *