В Україні новонароджених тестуватимуть на 21 рідкісне захворювання

КИЇВ. 25 жовтня. УНН. З жовтня загальна кількість рідкісних хвороб, які включені до скринінгу новонароджених в Україні, складає 21 захворювання, передає УНН із посиланням на МОЗ.

Цитата

“Якщо раніше немовлят перевіряли на 4 спадкові хвороби – гіпотиреоз, фенілкетонурію, адреногенітальний синдром і муковісцидоз, то з жовтня загальна кількість орфанних метаболічних хвороб, які включені до скринінгу новонароджених в Україні, складає 21 захворювання”, – йдеться у повідомленні.

Додамо

Як повідомили у МОЗ, забір крові немовлят проводять у перші 48 – 72 години життя, якщо в немовляти раптом виявлено відхилення від нормальних показників, про це повідомляють батьків та призначають подальші дослідження чи лікування.

«Скринінг – це наш перший крок. Далі йде формування мережі центрів орфанних захворювань, завершення переговорів щодо договорів керованого доступу і, як наслідок, очікуємо на зменшення ціни лікарських засобів для орфанних захворювань, перегляд та оновлення протоколів лікування від цього виду хвороб», — повідомляє міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *