В НСЗУ нагадали про основні правила вакцинації дітей, які пропустили щеплення

КИЇВ. 16 березня. УНН. Обов’язкові профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюку, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу, гепатиту, гемофільної інфекції, повідомляє Нацслужба здоров’я України, пише УНН.

Деталі

Якщо дитина вже почала вакцинуватись, але пропустила за графіком одну дозу – потрібно ввести дози, яких не вистачає, за графіком з дотриманням мінімальних інтервалів. Мінімальний інтервал становить 28 днів.

Якщо необхідно пришвидшити темп вакцинації, можна поєднувати вакцини, які вводяться в один день в різні ділянки тіла.

При плануванні вакцинації з порушенням календаря вік дитини є важливим фактором. Наприклад, для дітей до року, щеплення проти дифтерії, кашлюка та правця проводяться в певний день з інтервалом не менше 4 тижнів між дозами та врахуванням віку дитини.

Для дітей віком від 1 до 6 років, вакцинація проти дифтерії проводиться з інтервалом 4 тижнів між першою та другою дозами та 6 місяців між другою та третьою дозами. Лікар пояснить нюанси ревакцинації, враховуючи вік дитини та дату введення третьої дози.

Детально про порядок щеплення дітей з порушенням Календаря відповідно до певного віку та пропущених вакцин можна прочитати в наказі МОЗ.

Додамо

З початку березня в Україні зафіксовано два випадки кору. Обидві дитини – з однієї родини, одна з них раніше отримала першу дозу щеплення, друга не була вакцинована.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як подолати негативні наслідки стресу: розповідає експертка

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *