Уряд затвердив порядок надання безоплатної психологічної допомоги Захисникам та членам їхніх родин

КИЇВ. 29 листопада. УНН. Кабінет міністрів України затвердив розроблений Мінветеранів порядок надання багаторівневої безоплатної психологічної допомоги Захисникам та членам їхніх родин. Про це повідомляє УНН з посиланням на Урядовий портал.

Цитата

«У вівторок, 29 листопада, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою затверджено Порядок надання багаторівневої безоплатної психологічної допомоги особам, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед країною, членам сімей таких осіб і членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що його розроблено фахівцями Міністерства у справах ветеранів України з метою об’єднати ключових стейкхолдерів процесу надання психологічної допомоги ветеранам та членам їхніх сімей, а також на виконання Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

“Враховуючи міжнародний досвід надання психологічної допомоги ветеранам війни та застосовуючи рекомендації ВООЗ, Мінветеранів пропонує вже з наступного року швидкий та безкоштовний доступ нашим Захисникам і їхнім рідним до кваліфікованої психологічної допомоги на трьох організаційних рівнях: перший – соціально-психологічна підтримка та супровід; другий – психологічна реабілітація; третій – комплексна медико-психологічна реабілітація”, – розповіла міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд затвердив постанову про врегулювання питання допомоги звільнених з полону українців

Зазначається, що надання психологічної допомоги першого рівня має сприяти соціальній адаптації (реадаптації) отримувачів послуг, ïxню соціально-психологічну підтримку та супровід, а також здійснення профілактичних заходів щодо осіб, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини. Послуги надаватимуться службами охорони психічного здоров’я, інтегрованими в систему первинної медичної допомоги.

«На другому рівні надаватиметься психологічна допомога, спрямована на розв’язання актуальних або специфічних психологічних проблем, які виникли, зокрема, внаслідок психологічного травмування в екстремальних ситуаціях (участь у бойових діях, перебування у полоні, відбування покарання тощо), в надзвичайних ситуаціях (пожежі, руйнування будинків тощо), в кризових ситуаціях (розлучення, смерть близьких людей тощо)», – йдеться в повідомленні.

На третьому рівні – психологічна допомога, спрямована на відновлення або компенсацію порушених психічних функцій, особистісних властивостей i системи стосунків отримувачів послуг, створення умов для повноцінного виходу із психологічної кризи з метою збереження ïxнього здоров’я, відновлення боєздатності aбo працездатності, психічних i соціальних механізмів адаптації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Раніше повідомлялося, що в Україні забезпечать психологічну допомогу та підтримку людям, які постраждали від війни

“Впровадження даного Порядку сприятиме подоланню наслідків травм війни, стресу, забезпечення профілактики виникнення та загострення психічних розладів, підвищенню рівня якості життя Захисників та Захисниць України, а також їхніх сімей та родин загиблих Воїнів”, – наголосила Лапутіна.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *