Україна та Британія співпрацюватимуть у сфері психічного здоров’я

КИЇВ. 20 листопада. УНН. Українських фахівців, які працюють над створенням Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ознайомили з досвідом Британії у розвитку системи охорони психічного здоров’я. Круглий стіл відбувся у розвиток домовленостей між першою леді України Оленою Зеленською та принцесою Уельською Кетрін, пише УНН.

Деталі

Британські фахівці розповіли про успішний досвід роботи в сфері психічного здоров’я: програму боротьби зі стигмою “Time to change” та роботу команд консультантів з психічного здоровʼя у школах “Place to be”.

Програма “Time to change” тривала 20 років. Зазначається, що за цей період рівень стигматизації проблем із психічним здоров’ям зменшився на 27%. Натомість зросла кількість звернень дітей та молодих людей за сервісами у сфері психічного здоровʼя. З огляду на такий досвід та на результати досліджень британських колег українські спеціалісти працюватимуть над розробленням антистигматизаційної програми для України.

Команди з психічного здоровʼя у школах “Place to be” просувають позитивне ставлення до питань психічного здоровʼя та добробуту, працюють з дітьми, батьками та вчителями.

У межах програми в школах створені місця для короткотривалого консультування “Time to talk”. У них проводять 15-хвилинні короткі консультації для дітей, орієнтовані на розвиток стійкості та проведення ранніх втручань. Такий досвід є дуже корисним для України у процесі впровадження послуги з психічного здоровʼя у шкільному та дошкільному середовищі.

Також учасники дізналися про досвід роботи Великої Британії з ветеранами й чинними військовослужбовцями та консультування українців у сервісах “Mind” у Західному Сассексі.

Нагадаємо 

Компанія Gradus провела дослідження психологічного стану українців під час війни, а також готовності людей звертатися по допомогу до фахівців, яке виявило, що понад 70% українців відчувають стрес або знервованість.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *