ТИМ, ХТО НЕ ЛЮБИТЬ ОВОЧІ

Якщо збільшите споживання найрізноманітніших овочів, то отримаєте найкориснішу для вашого здоров’я звичку.

Серед усіх продуктів, які ви їсте протягом дня 2/3, має складати рослинна їжа. Це — злакові і бобові, овочі і фрукти-ягоди. І якщо злакові і бобові — це позасезонні продукти, то овочі, фрукти і ягоди мають сезонність. І саме зараз, навесні, ми починаємо насолоджуватися свіжістю та смаком перших весняних плодів природи.

Про овочі, фрукти і ягоди можна знайти величезну кількість корисної інформації. І я думаю, що немає людини, яка б цієї інформації не знала. Проте, навіть ті, хто вживає їх в достатній кількості, не усвідомлюють, наскільки це важливий компонент у харчуванні. Дехто уникає їх та віддає перевагу білковій їжі, крупам, молочним продуктам, бо овочі здаються занадто прісними та не дають відчуття повного насичення.

Про користь овочів:

  1. Джерело мінералів і води. Калій, кальцій, натрій, магній і багато інших елементів надходять до нашого організму у великій кількості з овочами. Ці елементи важливі для перебігу всіх обмінних процесів в організмі, необхідні для нормальної роботи серцево-судинної, травної, нервової систем. Вони регулюють водний баланс. Якщо в організм здорової людини надходить достатня кількість калію і води — зайва рідина не буде затримуватися.
  2. Джерело клітковини і пектину. Вони дають не тільки ситість. Їмо достатньо овочів — допомагаємо роботі кишківника, підтримуємо мікрофлору, звільняємося від продуктів обміну речовин, токсичних сполук, а це сприяє зниженню рівня холестерину і нормалізації ваги.

І тоді зовсім не потрібно витрачати гроші на аптечні добавки з клітковиною — натуральні продукти дешевші і кращі. Достатньо просто щодня їсти овочі.

Джерело вітамінів і хлорофілу. Наприклад, один болгарський перець містить кілька добових доз вітаміну С, а в одній середній моркві вміст бета-каротину удвічі перевищує добову потребу.

Всі зелені овочі містять хлорофіл, функції якого дуже різноманітні. Наприклад, він знижує активність канцерогенів і цілюще впливає на підтримку кількості червоних кров’яних тілець, що важливо під час лікуванні анемії.

Їмо достатньо овочів — допомагаємо роботі кишківника, підтримуємо мікрофлору
Для того, щоб отримати третину необхідної кількості клітковини, аскорбінової кислоти, бета-каротину, калію, магнію і кальцію необхідно з’їдати хоча б 400 г овочів на день. І це не так багато — дві овочеві страви по 200 г.

Але вам не вдасться забезпечити різноманітний мінеральний і вітамінний склад, якщо вживати тільки традиційний салат з помідорів, огірків і зелені. Овочі повинні бути різноманітними. Тому що в одних овочах більше клітковини і вітаміну С, в інших — бета-каротину, в третіх — йоду. Тільки різноманітність овочів буде повноцінно забезпечувати організм всім необхідним.

Як правильно вживати овочі

Зазвичай я рекомендую з’їдати дві порції — із зелені і сирих овочів та одну із приготованих. Річ у тім, що є деякі види овочів, які не рекомендується часто вживати в сирому вигляді, наприклад, хрестоцвіті. Це різні види капуст, редис, рукола, шпинат.

Через всю свою високу корисність впливають на підтримання нормального метаболізму естрогену, роблять середовища організму більш лужними, зменшують окислювальний стрес, у них є і несприятливий вплив на організм. Вони негативно впливають на вироблення гормонів щитоподібної залози, збільшують ймовірність утворення оксалатних каменів.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *