Цього року в Україні очікують циркуляцію чотирьох штамів грипу

КИЇВ. 20 вересня. УНН. Цього року в період епідсезону грипу в Україні циркулюватиме чотири штами грипу. Епідемічний період захворюваності розпочнеться з 3 жовтня. Про це повідомили журналісту УНН у ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Цитата

«Епідемічний період захворюваності на грип та ГРВІ в Україні триває з 40-го тижня поточного року до 20-го тижня наступного. Цього року він розпочнеться з 03.10.2022 і триватиме до 21.05.2023. Наразі, захворюваність на грип та ГРВІ у Києві відповідає міжепідемічному періоду та даному сезону року. Станом на 19.09.2022, вірус грипу у Києві не виявлено», – повідомили у Київському міському центрі.

Деталі

У Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб зазначили, що за даними ВООЗ, у сезоні грипу 2022/23 в Північній півкулі, в тому числі в Україні, очікується циркуляція наступних штамів:

• вірус, подібний A/Victoria/2570/2019(H1N1)pdm09;

• вірус, подібний A/Darwin/9/2021 (H3N2);

• вірус, подібний B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria);

• вірус, подібний B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сезонні захворювання та COVID-19: епідеміолог розповіла про прогнози та як убезпечити себе 

Окрім того, зазначається, що у зв’язку з постійними антигенними змінами вірусу грипу, ВООЗ рекомендує для використання у сезоні грипу 2022/23 чотирьохвалентні вакцини (усі вище згадані штами) та тривалентні вакцини (усі штами за винятком Phuket). 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: у Києві за місяць кількість випадків COVID-19 зросла у понад 7 разів. Змінилися симптоми 

«Специфічного лікування грипу не існує, але профілактика є — це вакцинація, вона дієва, безпечна та ефективна. Вакцинуватися від грипу важливо. Це можна робити не лише на початку, а і впродовж усього епідсезону. Бо ризик захворіти на грип і мати тяжкі ускладнення є досить високим, особливо для людей із груп ризику. До того ж ризик одночасного інфікування грипом і COVID-19 у 6 разів підвищує ризик смертності в разі поєднання цих інфекцій. Важливо, що вакцини від грипу і COVID-19 можна вводити в один день», – розповіли у Київському міському центрі. Також у Київському міському центрі зазначили, що вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня у національному календарі щеплень, тому вакцину можуть закуповувати за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *