Система охорони здоров’я України готова запобігти поширенню нового коронавірусу

На пунктах пропуску та в аеропортах міжнародного значення продовжується температурний скринінг і за минулу добу перевірені близько 75 тис. осіб. Жодної людини не було ізольовано, або переміщено в інфекційні стаціонари. Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко на брифінгу в Будинку Уряду.

Заступник Міністра нагадав, що в першу добу впровадження температурного скринінгу були ізольовані кілька людей і за результатами проведених медичних досліджень захворювання в них на новий коронавірус не було виявлено.  «Щодо двох випадків підозр на коронавірусну інфекцію людей з Чернівецької області. У них відібрані зразки і ми чекаємо на результати тестів», – повідомив він.

Віктор Ляшко також підкреслив, що Уряд постійно отримує інформацію з регіонів, зокрема і щодо готовності закладів охорони здоров’я та лабораторій оперативно реагувати на можливі випадки коронавірусної інфекції в Україні.

Заступник Міністра охорони здоров’я України закликав українців утриматися від поїздок до країн, де зафіксовані спалахи інфекції:  «Ще раз хочу нагадати всім українцям, на той час, коли відбувається поширення, або збільшується кількість випадків інфекції в країнах Євросоюзу, просимо утриматись від поїздок до цих країн з метою захисту свого здоров’я і недопускання завезення до України коронавірусу».

Віктор Ляшко також нагадав загальні рекомендації МОЗ щодо профілактики інфекційних хвороб: частіше мити руки, провітрювати приміщення, робити вологе прибирання і при можливості вакцинуватися.

Заступник Міністра також надав оперативну інформацію про людей, які зараз перебувають в обсервації: «Сьогодні триває восьма доба обсервації евакуйованих з китайського Уханю громадян Україна та іноземців. За результатами ранкового медичного обстеження в них не виявлено жодних проблем зі станом здоров’я. Сьогодні ми отримали результати тестів на новий коронавірус всіх евакуйованих: всі 89 осіб здорові. Додатково зроблений забір для досліджень у членів команди та екіпажу, які також знаходяться в обсервації. Результати очікуємо». 

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *