Супрун прокоментувала ситуацію із сироватками для ботулізму в Україні

В Україні існує проблема із забезпеченням населення сироватками проти небезпечних хвороб, в тому числі проти ботулізму, оскільки їхні виробники через малий попит не поспішають реєструвати в Україні ці лікарські засоби.

Про це у ефірі 24 Каналу розповіла виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Сироватки переважно закуповуються коштами регіонів. Це не є центральні закупівлі. Але, як вже є попит, і наші регіональні департаменти не закупили їх, або не можуть їх закупити, бо цей лікарський засіб ще не зареєстрували в Україні. То ми вже попросили представників Програми розвитку ООН, щоб вони нам передали як гуманітарну допомогу певну кількість доз, щоб ми вже їх мали в наявності,
– підкреслила посадовець.

За її словами ця гуманітарна допомога ще не прибула до Україна, однак міністерство має певну кількість поодиноких доз.

“Ми також внесли до системи державних закупівель, що у 2017 році ми закуповуватимемо на державному рівні не лише сироватки від ботулізму, а також від дифтерії, правця та тих всіх захворювань, з якими Україна стикалася в 2016 році, і відповідна була проблема, бо наші регіони не змогли закупити їх”, – наголосила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я.

Також вона підкреслила, що проблема перш за все полягає у небажанні виробників реєструвати ці лікарські засоби в Україні.

“Важко, бо вони не є дуже дороговартісними та ті виробники не хочуть їх зареєструвати в Україні, бо їх багато не купують. Тому ми мусимо їх якось заохочувати, щоб вони це зробили. І через державні закупівлі є спрощена процедура реєстрації”, – додала Супрун.

Нагадаємо, в Україні спалахнула страшна епідемія ботулізму. Станом на 8 червня випадки цієї хвороби зафіксували у Києві, а також у Херсонській, Вінницькій і Сумській областях.

Додамо, що вже від цієї страшної недуги померли 2 громадянина України: у Києві та в Сумах.

 

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *