Спритність, витривалість та здоровий сон: яку користь спорт приносить дітям

КИЇВ. 20 жовтня. УНН. Українці – одна з найменш рухливих націй у світі. Стосується це як дорослих, так і дітей. Низька фізична активність стає причиною цілої низки проблем зі здоров’ям, тоді як помірна активність навпаки сприяє оздоровленню, а у дітей – ще й гармонійному розвитку. УНН зібрав інформацію про те, скільки часу діти мають приділяти фізактивності та яку користь вони від цього отримають.

Всесвітня оганізації охорони здоров’я дає чіткі рекомендації щодо цього.

Дітям до року рекомендується займатися різноманітними видами фізичної активності кілька разів на день, зокрема, граючи на підлозі у взаємодії з дорослими – чим більше, тим краще.

Протягом доби дітям віком 1-2 років рекомендується не менше ніж 180 хвилин на день займатися різноманітними видами фізичної активності будь-якої інтенсивності, включаючи фізичну активність помірної та високої інтенсивності – чим більше, тим краще; не залишатися в умовах обмеженої рухливості більше ніж одну годину поспіль (наприклад, у люльках/візках, дитячих кріслах) і не залишатися в положенні сидячи протягом тривалого часу.

Дітям віком 3-4 років рекомендується не менше ніж 180 хвилин на день займатися різноманітними видами фізичної активності будь-якої інтенсивності, з яких не менше 60 хвилин – помірної та високої інтенсивності; чим більше, тим краще. Обмежена фізична активність має бути не більшою за годину поспіль.

Дітям та підліткам віком 5-17 років рекомендується приділяти фізичній активності середньої та високої інтенсивності не менше ніж 60 хвилин на день протягом усього тижня, в основному з аеробним навантаженням. Рекомендовано виділяти мінімум 3 рази на тиждень для аеробної фізичної активності високої інтенсивності, а також тим її видам, які зміцнюють скелетно-м’язову систему. Слід обмежити час, що проводиться в положенні сидячи або лежачи, особливо перед екраном у розважальних цілях.

У цьому віці більшість дітей можуть відвідувати різноманітні секції, зокрема, і групові заняття, та обрати той вид фізичної активності, що буде їм до вподоби. Тим більше, що деякі спортклуби пропонують безплатне перше заняття. Наприклад, у київському спортклубі RedBarbell Gym дітям пропонують заняття з боксу та акробатики.

«Бокс для дітей корисний не лише в фізіологічному плані, але і в психологічному. Заняття боксом підходять хлопчикам і дівчаткам і розвивають спритність, витривалість. Діти вчаться контролювати свої емоції, з гордістю приймати поразки і ставити нові цілі», – впевнені у клубі.

На заняття з боксу до RedBarbell Gym запрошують з 6 років. З цього ж віку можна відвідувати і заняття з акробатики – вони підійдуть дітям з будь-яким рівнем фізпідготовки.

«Якщо дитина мріє навчитися чогось нового, покращити свою координацію, гнучкість і стати сильнішою, – варто звернути увагу на аеробіку», – розповіли у клубі.

Фахівці переконані, що регулярна фізична активність не лише покращує стан м’язової, кісткової та дихальної систем, а й знижує ризики розвитку багатьох хвороб, як у дорослих, так і у дітей.

Дітям та підліткам фізична активність допомагає підтримувати гармонійний розвиток всього організму, нормалізує тиск та вміст глюкози у крові, а також попереджає та допомагає подолати інсулінорезистентність, ожиріння. Діти стають зібраними та цілеспрямованими, рідше страждають від нервових розладів, депресій, а ще у фізично активних дітей поліпшується сон та навчальна успішність.

Для того, аби дитина із задоволенням займалася спортом, краще звернутися до експертів своєї справи – тоді заняття будуть не лише корисними, а й цікавими.

Записуйте дитину на заняття до RedBarbell Gym

Бокс

Діти 6-10 років

  • 17:00 Пн/Ср/Пт ⠀

Діти 11-16 років

  • 18:00 Пн/Ср/Пт ⠀
  • 10:00 Сб ⠀

Запис: вул. Курчатова, 5. Тел. 0 (97) 609 94 40 ⠀

Акробатика

Тренер Антоніна Колесник

Розклад:

  • 17:00 і 18:00 – Вт/Чт
  • 09:00 і 10:00 – Сб ⠀

Запис: вул. Курчатова, 5. Тел. 0 (97) 609 94 40

Перше заняття безплатно.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *