Соціальні наслідки: лікар розповів про вплив пандемії на психічне здоров’я людей

Якої шкоди завдала психічному здоров’ю громадян пандемія і пов’язані з нею обмеження, розповів завідувач кафедри психіатрії та медичної психології Російського національного дослідницького медичного університету імені М.І. Пирогова, доктор медичних наук Андрій Шміловіч.

10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я. І вже вдруге він випадає на пандемію коронавируса.

Андрій Шміловіч в інтерв’ю виданню зазначив, що соціальні наслідки пандемії значні – число прикордонних психічних розладів і ефективних порушень зросла приблизно в півтора – два рази. Більше число людей почали страждати на параною, збільшилася кількість депресій, багато хто говорить про порушення сну, розлад харчової поведінки, тривожних станах.

Молоді люди, які більше потребують живому спілкуванні, страждають навіть частіше, ніж люди похилого.

Лікар-психіатр, психотерапевт Тверського обласного психоневрологічного диспансеру Олена Царьова розповіла, що при появі розладів краще звернутися до медиків.

«Тривога, поганий сон, зниження настрою, порушення в роботі вегетативної нервової системи, зниження пам’яті, неуважність, втома – це далеко не весь перелік симптомів, на які скаржаться пацієнти. Найкраще в даному випадку не чекати, коли все пройде самостійно, і ні в якому разі не займатися самолікуванням, а звернутися до фахівців », – зазначила Царьова.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *