Навіть думка про кохану людину зменшує рівень холестерину в крові
Щира любов, що не викликає залежності і не є нав’язливим станом підвищує опірність організму до хвороб. Можна сказати, що любов – цемент імунітету. І навпаки: чим менше людина відчуває любові, тим більше вона схильна до хвороб, психосоматичних розладів, депресивних станів.
Вплив закоханості на серцево-судинну систему вчені досліджували протягом тривалого часу. Вже доведено, що романтичні переживання підсилюють кровопостачання органів і тканин, прискорюють процеси регенерації і підвищують імунітет. Тобто, коли ви закохані, то дійсно молодіє, душею і тілом. Закоханість блокує ділянки мозку, залучені в негативні емоції і критичні оцінки.
На початку відносин у закоханих в крові більше фактора росту нервів – це білок, який формує зв’язки між нейронами, підтримує їх життєздатність, стимулює їх розвиток і активність.
Обійми позитивно впливають на кров’яний тиск
А ось нещасна любов дійсно заподіює біль, і це не метафора. У нас дійсно болить серце, а шлунок перетворюється в «мішок з цвяхами». Такий ефект має змінений переживаннями тонус блукаючого нерва. Існує навіть термін – «синдром розбитого серця». Вважається, що надвисокий рівень гормонів стресу, який супроводжує розрив відносин або смерть партнера, викликає порушення роботи серця – фібриляції передсердь і ослаблення серцевого м’яза. За дослідженнями данських кардіологів, люди в такому стані мають в п’ять разів більшу ймовірність інфаркту. А смерть улюблених підвищує ризик фібриляції передсердь більш ніж на 40%.
Щасливе ж відчуття закоханості, любові, симпатії безпосередньо впливає на стабільну роботу серця. Відомий факт: коли ви обіймаєте кохану людину, рідних або друзів, ваш організм виділяє окситоцин, дофамін і фенетіламін – їх ще називають «гормонами щастя». І не дарма! Вони запускають різні реакції нервової, імунної, кровоносної та дихальної систем, зменшують рівень стресу, тривоги, створюють відчуття безпеки, довіри і задоволення.
Багато хто до цих пір вважають, що збільшення рівня «гормонів щастя» в організмі підвищує артеріальний тиск. Насправді ці показники знижуються і нормалізуються. Безліч експериментів в різних країнах світу, а також дослідження наших лікарів підтверджують, що, наприклад, обійми позитивно впливають на кров’яний тиск близьких і закоханих.
Навіть думка про кохану людину, або рідних зменшує рівень холестерину в крові. Це підтверджує експеримент, результати якого опублікував науковий журнал Human Communication Research. Студенти протягом 20 хвилин писали листи про свої почуття коханим, рідним або друзям. Результати показали, що рівень холестерину в крові учасників експерименту знизився на 7%!
Тому коли ви пишете романтичні повідомлення або описуєте свої теплі почуття, це не тільки може подарувати радість адресату, а й має колосальний позитивний ефект на вашу серцево-судинну систему.
Звичайно, любов не лікує від хвороб, але вона здатна вгамувати біль. Щасливо закохані живуть час під впливом ендорфінів, що відповідають за знеболювання і задоволення.
Тому не бійтеся закохуватися, відкривайте своє серце почуттям. Адже один із секретів міцного здоров’я звучить так: менше стресу, більше доброти, любові і поваги до оточуючих і навколишнього світу.