Секрет довголіття: названий головний вітамін для здоров’я кишечника

Відомо, що вітамін D необхідний для правильної роботи організму. Він зміцнює імунітет, підтримує здоров’я кісток, м’язів, а також серця і судин. Недавні дослідження також показали, що вітамін D пов’язаний зі здоров’ям кишечника, який часто називають головним органом довголіття.

В ході експерименту, проведеного за участю 80 жінок, було встановлено, що вже через 12 тижнів прийому 50 000 МО вітаміну різноманітність кишкової мікробіоти значно покращився. Результати роботи були опубліковані в Scientific Reports. Важливо відзначити, що учасники дослідження споживали 50 000 МО вітаміну в тиждень, а не в день. Згідно загальноприйнятим нормам, доросла людина повинна отримувати не менше 15 мкг речовини щодня (600 МО). Для людей старше 70 років норма збільшується до 20 мкг (800 МО).

В ході дослідження також було виявлено поліпшення функції нирок і печінки, що пов’язано з підвищеним рівнем кальцію в крові (організм використовує вітамін D для поглинання мінералу).

Наявність різноманітної мікробіоти в кишечнику має ключове значення для загального здоров‘я. Наприклад, під час дослідження, опублікованого в Frontiers of Immunology, вчені виявили чіткий зв’язок між мікробіома і імунною системою організму, виявивши, що достатній рівень вітаміну D є ключовим маркером здоров’я обох функцій.

Відповідно до огляду 2020 року, 50% світового населення має недостатній рівень вітаміну D. Дефіцит речовини найбільш високий серед літніх людей і людей з ожирінням. І хоча симптоми цього стану часто нечіткі, запідозрити у себе його розвиток можна за кількома основними ознаками.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *