Самоізоляція у разі поширення коронавірусу безпечна – заступник міністра охорони здоров’я України

Самоізоляція вдома в умовах поширення коронавірусу є безпечною, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу в Києві в середу.

“Не повинно бути ніякої стигматизації людей за будь-якими ознаками, зокрема за наявністю хвороби. Самоізоляція вдома є безпечною. Це соціальна відповідальність кожного з нас, коли люди не виходять на вулицю, не відвідують громадських місць. Водночас у суспільстві сформувалася неправдива думка про те, що ми маємо всіх, хто бачив, чув або доторкнувся до людини, коли у неї ще не було симптомів, ізолювати в медзакладах. Ми не зможемо ізолювати всіх, це здорові люди, навіть якщо вони були контактними. Є чіткі алгоритми Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) від 27 лютого про те, кого треба ізолювати. Ці питання мають вирішувати фахівці”, – сказав він.

Окрім цього, Ляшко наголосив, що специфічної терапії для лікування хворих із вірусом Covid-19 немає, хворим надають симптоматичне лікування.

“Ми рекомендуємо сімейним лікарям розпочинати лікування і здійснювати медико-санітарне спостереження за кожним випадком. У разі масового поширення госпіталізація буде необов’язковою. Якщо будуть поодинокі випадки, ми здійснюватимемо госпіталізацію для локалізації вірусу”, – зазначив заступник міністра.

У свою чергу в. о. генерального директора Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) Міністерства охорони здоров’я України Ігор Кузін зазначив, що тест-систем для діагностики коронавірусу в країні достатньо.

Він також повідомив, що Україна очікує дві місії ВООЗ щодо готовності країни до можливого поширення коронавірусу.

“Ми найближчим часом очікуємо дві місії ВООЗ. Одна буде спрямована на опрацювання плану готовності держави, триватиме з четверга, 5 березня, до суботи, 7 березня. Інша – наступного тижня. Це буде місія з питань лабораторної діагностики для розширення діагностичних методів на рівні кожного регіону”, – сказав він.

Кузін наголосив, що нині відбувається тренінг для українських лікарів-інфекціоністів спільно з офісом ЮНІСЕФ.

У свою чергу представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт наголосив, що 80% випадків захворюваності на коронавірус відбуваються в легкій формі.

Водночас він закликав використовувати маски за призначенням і наголосив, що їх необхідно застосовувати лише за наявності симптомів.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *