Розвиток туберкульозу потенційно можуть провокувати стрес і умови під час війни – ЦГЗ

КИЇВ. 24 березня. УНН. Серед факторів, які потенційно впливають на можливість розвитку туберкульозу в Україні – це стрес, перебування в бомбосховищах та рівень економічного забезпечення країни. Про це повідомила завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу Центру громадського здоров’я Яна Терлеєва під час брифінгу, передає кореспондент УНН.

Цитата

«Понад рік кожен з нас перебуває в постійному стресі. Більшість населення України регулярно спускається до бомбосховищ, де великі скупчення. Ми бачимо рівень інфляції, рівень економічного забезпечення країни й розуміємо, що, все це є тими факторами, які потенційно впливають на можливість розвитку туберкульозу», – розповіла Терлеєва.

Деталі

За її словами, є традиційно сформовані групи людей, які мають вищі шанси захворіти на туберкульоз.

«Це й медичні групи, соціальні групи, і вони чітко визначені в стандартах надання медичної допомоги. Зокрема, це ті люди, у яких занижена імунна система, люди, які проводять або планують проводити трансплантацію органів, мають онкологічні захворювання, ВІЛ-інфекцію, люди, які мають хронічні захворювання легень», – сказала Терлеєва.

Доповнення

Минулого року в Україні понад 18,5 тис. людей захворіли на туберкульоз, що більше, ніж роком раніше, проте епідемії немає.

В Україні раніше оновили стандарти медичної допомоги при туберкульозі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке стрес, хто найменше від нього захищений та як з ним боротися – розповідає експертка

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *