Рада підтримала можливість зберігання військовими репродуктивних клітин у кріобанках

КИЇВ. 21 березня. УНН. Верховна Рада ухвалила за основу законопроект про внесення змін та доповнень до деяких законів України з метою забезпечення прав учасників війни на біологічне посттравматичне батьківство/материнство. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram, пише УНН.

Цитата

«Українські воїни зможуть безкоштовно зберігати свої репродуктивні клітини у кріобанках. Парламент підтримав законопроект Оксани Дмітрієвої №8011 щодо створення державних гарантій щодо збереження можливості біологічного батьківства/материнства для захисників та захисниць України, у випадку отримання ними поранень, які впливають на репродуктивні функції», – написав Железняк.

Він зазначив, що за проголосувало 256 нардепів.

Так, законопроектом пропонується внести доповнення до законодавства, згідно з якими у період дії воєнного стану зокрема військовослужбовці мають право на участь у комплексі заходів, які реалізуються державою, з метою забезпечення права на біологічне посттравматичне батьківство (материнство).

Зазначається, що законопроектом не передбачається запровадження державних заходів щодо забезпечення посмертного батьківства/материнства. Порядок використання біологічних матеріалів у разі смерті військовослужбовця, згідно з нормами проекту, має визначатись Кабінетом міністрів України з урахуванням вимог законодавства про захист персональної інформації.

Доповнення

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №8011 про внесення змін та доповнень до деяких законів України з метою забезпечення прав учасників війни на біологічне посттравматичне батьківство/материнство.

Як раніше повідомляв УНН, з початком повномасштабної війни постала проблема подальшого використання репродуктивних клітин та ембріонів, що перебувають на збереженні, у разі загибелі одного з подружжя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як подолати негативні наслідки стресу – розповідає експертка

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *