ПРИЧИНА 84% СМЕРТЕЙ У КРАЇНІ: В МОЗ РОЗПОВІЛИ, ЯК БОРОТИМУТЬСЯ ЗА ЗДОРОВ’Я УКРАЇНЦІВ

У межах І Національної конференції експерти й лікарі розглядають законодавчі ініціативи, що їх готують до впровадження в Україні

Причиною 84% всіх смертей в Україні є неінфекційні захворювання. У п’ятірці – серцево-судинні та хронічні легеневі недуги, діабет, рак та психічні розлади. Про шляхи зменшення цих показників говорили в межах І Національної конференції, передає “5 канал”.

Коло учасників – українські та іноземні експерти, а також лікарі та вчителі з усієї України. Під час дискусій розглядають і вдосконалюють і законодавчі ініціативи. Серед них – Національний план заходів щодо боротьби з неінфекційними захворюваннями, законопроекти стосовно контролю за вживанням тютюну, рекомендації для здорового харчування.

За словами чільниці МОЗ, уже підготовлено понад 10 тис. медпрацівників первинної ланки медичного обслуговування, запрацювали кардіологічні центри. Далі планують відкривати установи для роботи з іншими неінфекційними захворюваннями.

“Як ми зможемо це все до кінця довести – ті стратегії, ті плани, які є, – ми зможемо, насправді, за 10 років сказати, що ми дійшли до того, що ми на одному рівні із нашими європейськими партнерами”, – зазначила Уляна Супрун.

“Чудово, що Україна впроваджує всі напрацювання у боротьбі з неінфекційними захворюваннями у містах та селах у різних областях. За останні кілька років на національному рівні було зроблено досить багато. Нещодавно розробили Національний план із боротьби з неінфекційними захворюваннями, а не кожна країна має такий план, ще й такий виважений”, – зауважив представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.