П’ять простих правил, як зберегти здоров’я та не розкиснути після п’ятдесяти

Екватор життя вже пройдено, і в цьому віці багатьом важко визнавати, що позаду залишилися найкращі роки. На горизонті — лише старість та зневіра. Чи ні?

Провести час, що залишився, можна не тільки без страждань, але навіть із задоволенням. Для цього достатньо дотримуватися простих правил. Насправді про них знають усі, але матиме успіх лише той, хто невідступно їх дотримуватиметься.

  1. Час зав’язувати

Настав час зробити те, що ви відкладали все життя, а саме кинути пити та палити. Куріння завдає колосальної шкоди організму, і відмовитися від нього ніколи не пізно. Алкоголь, як мінімум, не приносить жодної користі, а зловживання ним може призвести до передчасної смерті. Кинувши шкідливі звички, ви підвищите як тривалість життя, а й його якість.

  1. Прощавай, майонез

Внесіть корективи до свого раціону з урахуванням балансу якісних білків, поліненасичених жирів та складних вуглеводів. Їжте овочі та фрукти, рибу, нежирне м’ясо, крупи, горіхи, бобові, пийте достатньо води. Зведіть до мінімуму вживання солі та цукру. Завдяки правильному харчуванню ви зможете на третину знизити ризик смерті від серцево-судинних захворювань.

  1. Виспіться перед тим, як зробити все перелічене вище

Рекомендована тривалість сну – від семи до дев’ятої години. За цей час мозок встигне обробити отриману за день інформацію та очиститися від продуктів життєдіяльності нервових клітин. Якщо ви спите менше, можете зіткнутися з порушеннями когнітивних функцій, більше підвищуєте ризик виникнення проблем, пов’язаних із нестачею рухової активності. Спати треба у повній темряві. І жодних гаджетів у ліжку!

  1. Досліджуйте мир за межами квартири

Вам не обов’язково ставити рекорди на біговій доріжці стадіону, але потрібно знаходити хоч півгодини на день для швидкої ходьби. Орієнтуйтеся на 10 тисяч кроків на добу, і тоді ви почуватиметеся бадьорим ще багато років.

  1. Згадайте армію (або уявіть, що служили)

Впровадьте у своє життя і почніть дотримуватися комфортного для себе порядку дня. Прокидатися і лягати спати краще в один і той же час, приймати їжу теж. І не забувайте про помірність у всьому: ніяких переїдань, голодувань, безсонних ночей чи тривалого самітництва.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *