Онколог розповів, що видає появу раку підшлункової

Лікар-хірург і онколог Іван Карасьов попередив про ознаки розвитку одного з найнебезпечніших видів онкології – раку підшлункової залози.

Недуга характеризується утворенням злоякісної пухлини з залізистих клітин підшлункової залози, а також епітеліальної тканини вивідних проток.

До групи ризику входять люди похилого віку старше 60 років. Точних причин розвитку хвороби на даний момент не виявлено, але збільшення ризику захворіти сприяють куріння, переважання в раціоні жирної їжі і відсутність достатньої кількості фруктів і овочів, зловживання алкоголем. Крім того, серед факторів ризику – цукровий діабет, хвороби жовчовивідних шляхів, цироз печінки, а також передракові стани підшлункової залози (аденоми і кісти, хронічний панкреатит).

Один з основних симптомів недуги – біль, пов’язаний з проростанням пухлини крізь нервові закінчення або їх здавленням. “Локалізація болів залежить від розташування пухлини. Найчастіше біль посилюється вночі в положенні на спині, а також після прийому надто жирної їжі та алкоголю”, – зазначив Іван Карасьов.

Найчастіше при розвитку захворювання людина людина починає відмовлятися від м’яса, жирної їжі. Крім того, після їжі може виникати нудота, блювання, печія. Інші ознаки недуги: зміна кольору шкіри (від жовтого до зеленуватого), фарбування слизових оболонок і склер, свербіж шкіри, зниження ваги і поява відрази до їжі.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *