Нових випадків мавпячої віспи в Україні не фіксували

КИЇВ. 27 жовтня. УНН. Наразі відомо в Україні про чотири випадки зараження віспою мавп, нових випадків не фіксували. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар України Ігор Кузін в ефірі телемарафону, пише УНН.

Цитата

“Щодо мавпячої віспи, то наразі ми не реєстрували більше випадків цього захворювання. Чотири випадки, які були зареєстровані впродовж останніх декількох місяців. На цьому поки що зупинився епідеміологічний процес”, – зазначив Кузін.

Деталі

При цьому головний санлікар вказав, що ризик епідпроцесу віспи мавп “надалі продовжуємо оцінювати як доволі низький”.

“Ми працюємо над тим, щоб саме групи ризику і медичні працівники мали доступ до вакцинації проти мавпячої віспи. І саме йдеться про вакцину, яка може бути надана по Механізму екстреного реагування від ЄС для вакцинації від мавпячої віспи”, – вказав Кузін.

Нагадаємо

27 вересня в Україні зареєстрували четвертий випадок зараження вірусом мавпячої віспи.

Довідково

Віспа мавп – віспоподібне захворювання, що спричинюють віруси родини поксвірусів. Вона подібна до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми.

До 2022 року віспа мавп фіксувалась у країнах Центральної та Західної Африки, наразі ж більш ніж половина всіх зафіксованих випадків припадає на Південну та Північну Америку.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *