Нове дослідження підтвердило користь голодування

Позитивний ефект супроводжувався зниженням частоти таких вікових захворювань, як рак і діабет, а також збереженням фізичної активності і когнітивних здібностей. Нове дослідження підтвердило користь голодування.

Вчені Національного центру наукових досліджень у Франції показали, що зменшення кількості калорій в щоденному раціоні продовжує життя. До такого висновку дослідники прийшли на основі результатів експерименту за участю лемурів

В ході довготривалого дослідження фахівці оцінювали виживаність мишачих лемурів (Microcebus), калорійність корму яких була скорочена на 30 відсотків. Експеримент тривав протягом 10 років. Дослідну групу, де тварини сиділи на дієті, порівнювали з контрольною групою, в якій лемури харчувалися звичайним кормом. Виявилося, що у перших тривалість життя збільшилася на 50 відсотків. Третина тварин, обмежених в споживанні калорій, була все ще жива, коли останній лемур з другої групи помер у віці 11,3 року. В середньому, примати контрольної групи доживали до 6,4 року, а дослідної – до 9,6 року.

Позитивний ефект супроводжувався зниженням частоти таких вікових захворювань, як рак і діабет, а також збереженням фізичної активності і когнітивних здібностей. Організм старих лемурів в першій групі по своїй морфології нагадував такий у молодих тварин, крім цього, значно сповільнилася атрофія білої речовини (відростки нервових клітин) і зменшилася втрата сірої речовини (тіла нейронів) в мозку.

 

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.