Несподівані висновки вчених: багато спати не менш шкідливо для здоров’я, ніж недосипати

Спати по 9 годин на добу так само погано для пам’яті, як і недосипати, відводячи на сон лише 5 годин в день.

Каліфорнійські вчені, які досліджували залежність пам’яті від тривалості сну, прийшли до висновку: ті, хто сплять забагато, тим самим погіршують собі пам’ять точно так само, як і ті, хто недосипає. Кількість помилок у тесті з запам’ятовуванням карт у тих, хто спав 9 годин в день виявилася такою ж, як і в тих, хто відводить на сон менше 5 годин, а у тих, хто проводить уві сні 11 годин на добу, він був ще вищим, інформує Ukr.Media.

Як повідомляють вчені, у тих, хто спить забагато, пам’ять погіршується так само, як і у тих, хто відводить на сон занадто мало часу. До такого висновку прийшли вчені з Університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі, провівши дослідження на 400 тисячах добровольців. Учасникам експерименту пропонувалося запам’ятати розташування шести пар карт, а потім, коли дослідники приховували карти, скласти з них пари, зробивши при цьому якомога менше помилок.

Як з’ясувалося під час експерименту, що ті, хто спав по 9 годин на день, допускали стільки ж похибок, як і ті, хто спав 5 годин на добу і менше. У порівнянні з тими, хто відводила на сон 7 годин на добу, вони помилялися на 2% частіше, з урахуванням віку, статі та інших факторів, що впливають на пам’ять. Ті ж, хто проводив в сні по 11 годин на добу, помилялися на 6% частіше з урахуванням особистих особливостей. Таким чином, вчені прийшли до висновку, що надлишок сну так само погано впливає на пам’ять, як і його нестача. За припущенням дослідників, у тих, хто спить забагато, страждає якість сну, що негативно впливає на зв’язок між різними зонами мозку і призводить до погіршення когнітивних здібностей людини.

У ході дослідження вчені вивчили також генетичні особливості респондентів, взявши до уваги фактори, що призводять до довгого сну. Це дозволило врахувати у підбиванні підсумків дослідження фактори, пов’язані зі здоров’ям випробовуваних.

Учасниця дослідження, доктор Вікторія Гарфілд, зазначила, що негативний вплив недосипання на пам’ять — це «зовсім не новина, та все ж назвала результати дослідження «несподіваними». «Багато хто вважає, що спати побільше добре для здоров’я, — заявила вона. — Проте наше дослідження показало, що занадто довгий сон погіршує пам’ять».

Автор дослідження Альберт Генрі розповів: «Поки ми знайшли дуже мало доказів того, що занадто короткий або, навпаки, занадто довгий сон підвищує ризик деменції, однак ми будемо продовжувати дослідження в цьому напрямку».

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *