Нещепленим – зась: тепер їх точно не пустять у садок

Відтепер дітей без вакцинації можна абсолютно законно не приймати до дошкільного навчального закладуВерховний Суд України прийняв рішення відхилити позов матері, яка вимагала допустити її не щеплену дитину до відвідування дитячого садка.

Про це йдеться у Постанові Верховного Суду, розміщеній на порталіЄдиного державного реєстру судових рішень.

– Вимога про обов`язкову вакцинацію населення проти особливо небезпечних хвороб, з огляду на потребу охорони громадського здоров`я, а також здоров`я зацікавлених осіб, є виправданою. Тобто в даному питанні превалює принцип важливості суспільних інтересів над особистими,.. – йдеться у Постанові.

– За обставинами цієї справи право малолітнього сина позивача на освіту у дошкільному навчальному закладі було, з огляду на суспільні інтереси, тимчасового обмежено, – наголошують у документі.

Водночас суд зазначив, що у цій справі індивідуальне право матері дитини відмовитися від щеплення протиставляється загальному праву та інтересу суспільства  інших батьків та їх дітей, які провели щеплення у встановленому державою порядку.

Суд не отримав з боку матері переконливих аргументів про те, чому якості вакцин не можна довіряти.

У рішенні наголосили  завданням держави є забезпечення дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на дошкільну освіту та інтересами інших дітей.

Як зазначила на своїй сторінці у Facebook в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, її відомство продовжує наполягати на обов’язковій вакцинації та відстоювати прихильність до доказової медицини, а вакцинація українців є питанням національної безпеки.

– Щеплення – це єдиний дієвий спосіб захистити себе та своїх дітей від небезпечних хвороб. А відсутність щеплень, особливо під час складної епідеміологічної ситуації, наражає на небезпеку не лише вашу родину, а й багатьох людей довкола,  наголосила вона.

Довідка. Справа про щеплення розглядалася в судах різних інстанцій ще з 2016 року. Жінка, чию невакциновану дитину відмовилися приймати до садочку, вбачала в цьому порушення права свого сина на освіту, а робити щеплення відмовлялася «через недовіру до вакцин». Хоча спочатку місцевий суд задовольнив її позов, садочок подав апеляцію.

Апеляційний суд відмовив у задоволенні позову, вказавши, що дитина позивачки не позбавлена права на освіту, а для його реалізації необхідно зробити певні дії, а саме – здійснити вакцинацію. Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із цим апеляційним рішенням.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.