Небезпечна прохолода: як користуватися кондиціонером без шкоди для здоров’я

Оптимальна температура в приміщенні в літній період повинна бути в діапазоні від 22 до 25 ° C.

Коли за вікном нестерпна спека, а в приміщенні – прохолодний оазис, працювати звичайно, набагато комфортніше. Але одночасно з цим зростає і кількість лікарняних листів з діагнозами: ГРВІ, запалення легенів, бронхіт. Тому дуже важливо правильно користуватися кондиціонером.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на РУБЕЖІ ЗДОРОВ’Я

1. Не можна направляти повітря, яке надходить з кондиціонера прямо на людину. Краще пустити струмінь повітря уздовж стелі. Якщо є така можливість, потрібно зробити невелику перестановку в офісі, яка максимально вберегла б вас від охолодженого повітря.

2. Оптимальна температура в приміщенні в літній період повинна бути в діапазоні від 22 до 25 °C. Тому навіть якщо вам хочеться швидко охолонути після вулиці, не можна опускати її нижче першої позначки. Температурні показники за межами цього діапазону можуть нашкодити вашому здоров’ю.

3. Кондиціонери сильно висушують повітря в приміщенні. Тому вологість в приміщенні падає нижче 60-65%. Це може викликати сухість на слизових оболонках очей, носа і горла. Щоб оптимізувати рівень вологості, бажано обзавестися зволожувачем повітря.

4. Під час роботи кондиціонера не можна відкривати вікна і двері, щоб не створювати протяг. Протяги можуть викликати переохолодження або м’язовий спазм.

5. Вранці, коли ви приходите в офіс, температуру слід знижувати поступово, а не включати відразу мінімальну після того, як ви, спітнівши, прийшли з вулиці. В кінці робочого дня вимкніть кондиціонер приблизно за 30 хвилин до виходу з приміщення. За цей час температура в кімнаті підніметься до вуличної позначки. Чим меншою буде різниця між температурами всередині і зовні, тим менший стрес отримає організм.

6. Краще надягати в офіс речі з натуральних матеріалів – вони добре вбирають вологу. Це допоможе зберегти м’язи спини і шиї.

7. У сильно охолодженому приміщенні не можна пити крижані напої. Спочатку встановіть температуру 24-25 °C, щоб тіло встигло звикнути до нових умов, і тільки потім пийте щось прохолодне.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *