Названо найпоширеніші проблеми зі здоров’ям після 70 років

Новою тривожною тенденцією є збільшення кількості людей віком 70 років, у яких вперше діагностовано діабет. Неясно, чи є фактори ризику діабету в 70-ті такими, як у осіб, діагностованих у молодшому віці. Крім того, лікарі виявляють, що жорсткий контроль рівня цукру в крові (гемоглобіну A1c) у людей похилого віку іноді призводить до надмірно низького рівня глюкози в крові, що майже так само погано, як і занадто високий

З одного боку, важливо тримати під контролем рівень глюкози в крові і так званий гемоглобін A1c, щоб знизити ймовірність негативного впливу на здоров’я вашого зору, нирок або нервів (стан, відомий як невропатія, коли ви не можете відчувати ноги або у вас болять ноги, а при неконтрольованому діабеті це може навіть призвести до ампутації. Але ви також хочете уникнути ускладнень, пов’язаних із занизьким рівнем цукру в крові, який може викликати непритомність, перелом кісток або пошкодження головного мозку.

Рекомендація: щоб знизити ймовірність розвитку діабету у віці 70 років, дотримуйтесь здорової дієти та багато займайтеся фізичними вправами, які допомагають підтримувати вашу вагу в нормальному діапазоні. Адже ожиріння пов’язане із розвитком діабету.

Портал Eat this! Not That! назвав поширені проблеми зі здоров’ям, з якими люди стикаються на восьмому десятилітті життя, та кілька порад про те, як уникнути чи зменшити їхні наслідки.

Гіпертонія

Гіпертонія чи високий кров’яний тиск відомі як «тихий вбивця», оскільки вони мало чи зовсім немає симптомів. Високий кров’яний тиск ушкоджує стінки артерій та збільшує ризик серйозних проблем зі здоров’ям, таких як серцевий напад, інсульт та захворювання периферичних артерій. Якщо ви чоловік або жінка у віці 70 років, у вас є 60% шанс мати або розвинути високий кров’яний тиск.

Рекомендація: питайте свого лікаря про показання артеріального тиску не рідше одного разу на два роки. Але важливо знати, що те, що є «добрим кров’яним тиском» для людей віком 70 років, залишається трохи спірним. Нещодавнє дослідження показує, що чим нижче 120, тим краще, але інші дослідження показують, що артеріальний тиск на рівні 120 може підвищити ризик проблем із нирками, втрати свідомості та падіння. Отже, головний висновок: ми не зовсім впевнені, який артеріальний тиск найкраще для 70-річних, але попросіть лікаря стежити за вашим, щоб стежити за змінами з часом.

Найкращі ставки для здорового артеріального тиску: почніть із зменшення споживання солі, збільшення фізичної активності та дотримуйтесь здорової дієти, особливо фруктів та овочів. Потім, якщо це не спрацює, ваш лікар швидше за все порекомендує ліки від артеріального тиску.

Високий вміст холестерину

Ви можете не знати, чи є у вас гіперхолестеринемія або гіперліпідемія – високий рівень жиру в крові – доки це не покаже аналіз крові. Це майже безсимптомно. Найчастіше гіперліпідемія – більш відповідний термін, тому що йдеться не тільки про холестерин – є результатом генетичного успіху. Але чизбургери, молочні коктейлі та інші продукти з високим вмістом жирів, безумовно, не допомагають і можуть збільшити ситуацію. Якщо не лікувати, високий рівень холестерину може призвести до серцевих нападів та інсультів.

Рекомендація: з високим рівнем холестерину (гіперліпідемія) можна впоратися за допомогою дієти, фізичних вправ та ліків. Стати більш фізично активними, займаючись улюбленими справами – грайте в теніс, гуляйте, ходіть пішки або плавайте. Виконуйте вправи не менше 30 хвилин на день – невелике потовиділення говорить про те, що ви робите достатньо – чотири дні на тиждень. І дотримуйтесь здорової дієти, вживаючи продукти з низьким вмістом жирів і насичених жирів. Хороша новина полягає в тому, що деякі жири – моно- та поліненасичені, що містяться в авокадо, темному шоколаді та горіхах, – корисні для вас. Але обмежте фаст-фуд, нездорову їжу та м’ясні продукти. Ці кроки допоможуть вам підтримувати здорову масу тіла, що справді важливо для вашого холестерину та загального стану здоров’я.

Артрит

Це не є небезпечним для життя, але артрит може зробити вас досить нещасним, впливаючи на якість вашого життя, в тому числі на те, скільки у вас болю і скільки активності ви можете брати участь. З віком артрит стає все більш поширеним явищем. Є багато різних типів артриту. Зношування, пов’язане зі старінням, є причиною остеоартриту, найбільш поширеної форми, коли хрящ усередині суглобів починає руйнуватися, викликаючи зміни в кістки, які з часом погіршуються. Інший тип, ревматоїдний артрит, пов’язаний із запаленням, коли імунна система атакує суглоби тіла.

Рекомендація: якщо ви відчуваєте біль, набряк, скутість та ніжність у суглобах, перше, що вам потрібно зробити, це поговорити зі своїм лікарем. Залежно від типу артриту, ви можете хворіти вранці або протягом дня. Переїзд – один із найкращих засобів лікування. Крім того, допомагають силові вправи, тому що сильні м’язи захищають суглоби. Існує безліч знеболювальних як у формі таблеток, так і у вигляді кремів для місцевого застосування, які знімають біль у суглобах. Запитайте свого лікаря, яка комбінація підходить вам, усі вони мають деякі побічні ефекти. Якщо лікар припускає, що настав час замінити суглоб через біль при артриті, буде розумно отримати хоча б одну другу думку. Повна заміна суглоба є найбільш поширеною плановою операцією у Сполучених Штатах, і кількість таких операцій постійно зростає. Дехто вважає, що в наші дні операція проводиться надто часто. Заміна суглобів не повинна виконуватися надто рано чи надто пізно.

Катаракта

Згодом прозорі лінзи у ваших очах можуть помутніти і погіршити ваш зір. Хоча у людей похилого віку є кілька проблем із зором, у тому числі дегенерація жовтої плями та глаукома, найбільш поширеним є катаракта. Катаракта не тільки неприваблива, а й може заважати вам жити краще, роблячи поганий зір, особливо вночі.

Рекомендація: Хороша новина полягає в тому, що катаракта – одна з проблем, що найбільш піддаються лікуванню із зором у літніх людей. Вилучення катаракти може змінити правила гри; Операція дозволяє багатьом відновити водіння вночі, оскільки вона зменшує відблиски від фар зустрічних автомобілів. Люди, які перенесли операцію з видалення катаракти, також з меншою ймовірністю впадуть. Хоча не всі хворіють на катаракту, але переважна більшість літніх людей хворіють. Вони частіше зустрічаються у людей, які часто перебувають на сонці, страждають на діабет або приймають стероїди з якоїсь причини… Але в якийсь момент нашого життя більшості з нас зрештою потрібно видалити катаракту. Одна додаткова перевага: якщо ви більшу частину життя носили окуляри, ваш зір вдалину може покращитися після видалення катаракти

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *