Названо найкращі харчові звички для здоров’я кишечника

Ніколи не слід ігнорувати здоров’я кишечника. Він не тільки може вплинути на такі області вашого життя, як психічне та когнітивне здоров’я, але й недавні дослідження показали, що він може впливати на такі речі, як рівень артеріального тиску.

Підтримка здоров’я кишечника можлива, але це може вимагати деяких змін у вашому щоденному раціоні. Наприклад, відомо, що вживання великої кількості оброблених харчових продуктів та вживання великої кількості алкоголю негативно впливає на мікробіом кишечника.

Їжте багато квасолі та бобових

Квасоля та бобові є відмінним доповненням до вашого раціону, якщо ви хочете здоровий кишечник, тому що, за словами Лори М. Алі, кулінарного дієтолога з Піттсбурга, вони діють як пребіотики та забезпечують їжу для пробіотиків у кишечнику.

«Нут, чорна квасоля, квасоля та сочевиця – відмінні джерела клітковини, яка діє у всьому шлунково-кишковому тракті та допомагає травленню, працюючи разом із пробіотиками», – розповіла Алі порталу Eat this! Not That!

Коли ви не отримуєте достатньої кількості клітковини у своєму щоденному раціоні, ви можете відчувати здуття живота, підвищений голод та дискомфорт у шлунку. Це може означати, що настав час додати в їжу більше бобових або квасолі.

Запасіться ягодами

Крім бобів, Алі настійно рекомендує включити у свій раціон більше ягід.

«Вони не тільки є хорошим джерелом клітковини, але й багаті на антиоксиданти і вітамін С, який допомагає нагодувати ці здорові бактерії і зменшує запалення в нашому шлунково-кишковому тракті. Ви можете змішати їх з невеликою кількістю кефіру в смузі на сніданок, і ви – чудовий початок дня», – каже Алі.

Їжте ферментовані продукти

На думку експертів, включення ферментованих продуктів до свого раціону може значно покращити здоров’я кишечника. «Ви повинні включати до свого раціону одну ферментовану їжу щодня, це може бути простий цільномолочний йогурт, місо або ферментовані овочі, такі як справжня квашена капуста», – каже Марі Рагглс, магістр медицини, доктор медичних наук. .

Одне дослідження 2021 року нещодавно показало, що дієта з високим вмістом ферментованих продуктів, таких як йогурт та кімчі, збільшує різноманітність мікробіома, знижує запалення та покращує імунну відповідь.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *