Названі продукти, що зберігають здоров’я печінки

Один із таких продуктів — буряк.

Не багатьом відомо, що найважливішим метаболічним органом, відповідальним за втрату ваги та його у нормі, є печінка. Але замість того, щоб надавати посильну допомогу, наш спосіб життя всіляко перевантажує її. З кожним роком кількість випадків захворювання печінки зростає, за даними British Liver Trust, неалкогольної жирової хвороби схильні 20-30% населення, пише medicina.ua.

Для того, щоб бути помічником своєї печінки, необхідно розібратися в особливостях її роботи.

Функції печінки

Цей орган виконує понад 200 біохімічних метаболічних процесів та відіграє незамінну роль у таких функціях організму як:

  • Травлення;
  • Перетворення та накопичення поживних речовин;
  • Виведення метаболічних відходів;
  • Контроль рівня холестерину;
  • Підтримка гормонального балансу;
  • Очищення крові за допомогою фільтрації

Що руйнує печінку?

Будь-які кінцеві продукти метаболізму, гормони, тютюновий дим та алкоголь, гормони, ліки – все це завдає шкоди печінці. У випадку, якщо ця токсична атака надто активна, а раціон досить мізерний страждання печінки відображаються на обміні речовин та загальних збоях у роботі організму.

Під час хвороби печінка не спалює, а накопичує жир. Відбуваються збої у засвоєнні поживних речовин, з’являється гормональний дисбаланс, збільшується ризик розвитку хвороб серцево-судинної системи та діабету.

Як підтримати печінку?

Всі продукти харчування містять такі вітаміни і корисні мікроелементи як: B2, B5, B6, B9, B12, C, Е, цинк, магній, каротиноїди та амінокислоти принесуть користь печінки. Тому що вони необхідні для руйнування та виведення токсинів з організму за допомогою перетворення їх у водорозчинні сполуки. Дані сполуки легко усуваються через нирки, кишечник та шкіру. Продуктами, які підтримають печінку, є: всі цитрусові, помаранчеві овочі та зелень, а також буряк і всі види капусти.

Загалом, на думку вчених будь-які овочі, багаті на індинолом, здатні надавати позитивний вплив.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *