Назвали небезпечні дієти, які за лічені дні псують здоров’я

34% людей після дієти набирають вагу, 19% примудряються схуднути і утримувати свою вагу тривалий час, а 47% залишаються при своїх кілограмах. При цьому дієти можуть виявитися ще й смертельно небезпечними.


Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на HealthyStyle.

Дієтами сьогодні нікого не здивуєш. Худнуть майже всі і з різних причин. При цьому мало хто враховує те, що радикальна зміна раціону може серйозно підірвати здоров’я і навіть привести до летального результату. Є дієти, яких слід уникати.

Калорії нижче рівня

Одним із затребуваних сьогодні варіантів схуднення є низькокалорійні дієти. Здається, що досить перейти на максимально полегшені варіанти харчування, відмовитися від тих продуктів, які містять жири і вуглеводи, і тіло відразу ж почне перетворюватися в кращу сторону. Як правило, такі передбачають зниження споживаних калорій в день до 1000, що за фактом є екстремально низькою цифрою. Адепти такого варіанту схуднення впевнені, що в цьому випадку організм почне витрачати енергію, яка у нього накопичилася в жирових відкладеннях. Таким чином і повинен запускатися процес схуднення. І перший час результати дійсно з’являються. Однак потім організм пристосовується до нових умов, перебудовується, і ефект виявляється зовсім протилежним.

Калорії – це енергія, яка потрібна організму для його нормального функціонування. В середньому людині в день потрібно 2000-2500 калорій. І якщо різко знизити їх кількість, то велика ймовірність, що організм впаде в стан шоку і переключиться на режим збереження енергії. Виглядає це так. Коли не вистачає калорій з їжі, в організмі активізується гормон лептин, який відповідає за обмін речовин. Вироблення його безпосередньо залежить від кількості жирової тканини, наявної в організмі. При зниженні кількості калорій організм вважає, що настав голодний час, і починає активніше нарощувати обсяги жирової тканини, з якої зможе брати резервні запаси енергії. Зберігаються ж ці жири за рахунок уповільнення метаболізму, яке також відбувається на тлі режиму енергозбереження тіла. В організмі в цей час сповільнюється розщеплення жиру, погіршується синтез м’язових волокон і т. д. Процеси накопичення жирів про запас не закінчаться і після закінчення дієти, внаслідок чого вагу буде набрано швидко, причому нерідко набагато більшу, ніж була до дієти. Найнебезпечнішим в такого роду дієтах лікарі називають брак корисних мікроелементів та вітамінів, що стає причиною розвитку авітамінозів, які проявляються ламкістю нігтів і волосся, його тьмяному кольорі, зміні настрою, а також анемії та інших негативних станах. Крім того, варто розуміти, що коливання ваги туди-сюди стають причиною розвитку серцево-судинних проблем.

Єдина в своєму роді

Сьогодні досить часто практикують монодієти. При цьому плутають їх з розвантажувальними днями. Останні тривають максимум 3 дні і шкоди тілу не завдають. Якщо ж практикувати харчування одним продуктом довше, то негативні реакції не забаряться проявитися. Адже моноваріанти – це незбалансованість. В організм не надходять всі три необхідних елементи (жири, білки і вуглеводи), а спостерігається перекіс в сторону одного. Так, наприклад, при виборі дієт бананових, вівсяних або гречаних, людина позбавляє себе необхідного для побудови м’язів білка, залишаючи одні вуглеводи.

При цьому такі системи харчування низькокалорійні, що призводить до накопичення дефіциту вітамінів і жирів і до порушення обміну речовин. Після закінчення такого варіанту схуднення організм, як і в першому випадку, знову швидко набере втрачене. Щоб був якийсь відчутний ефект, треба поєднувати монодієту з фізичними навантаженнями, різного роду активністю і вітамінотерапією. В іншому випадку все може обернутися хворобами. А ще варто розуміти, що окремо взяті продукти в надмірній кількості можуть мати негативний вплив на ті чи інші органи. Так, сир шкідливий для нирок, морква – для печінки, шоколад – для ендокринної системи. Особливо небезпечні такі дієти для людей з хронічними захворюваннями.

У раціоні – білкова складова

Новомодні сьогодні дієти, засновані на вживанні одних тільки білків, показують дуже гарні результати. Людина худне буквально на очах, при цьому харчується досить різноманітно і цікаво. Однак мало хто замислюється, вибираючи таку систему харчування, що вона загрожує наслідками.

В першу чергу надмірне вживання білків негативно позначається на стані нирок людини. Такий елемент живлення змушує їх працювати буквально на зношування. Велика кількість протеїнів стає причиною закислення сечі і підвищеного виведення солей. Це призводить до утворення каменів, які потім, рухаючись по сечоводу, можуть призводити до серйозних порушень здоров’я. Також на тлі надлишку протеїнів може розвинутися патологічна зміна процесу транспортування всіх поживних речовин, які потрібні для функціонування нирок. І камені можуть утворюватися навіть при нормальному харчуванні.

Ще однією проблемою при такого роду дієтах є підвищення рівня холестерину в крові. В результаті зростає ризик розвитку серцево-судинних захворювань, в т. ч. інфаркту та інсульту. Як стверджують вчені, ймовірність їх стає вищою на 28%. А ще підвищення холестерину в крові стає причиною утворення каменів в жовчному міхурі.

Негативно впливають білкові дієти і на роботу кишківника. Через відсутність клітковини починаються збої, їжа погано перетравлюється, може загострюватися геморой. У міру розвитку ситуації у людини знижується апетит, з’являються поганий запах з рота і нудота. Крім того, на тлі витримування такого роду системи харчування відзначається і зневоднення, що стає додатковим стресом для організму і веде до гормонального дисбалансу.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *