Народження майбутнього. Репортаж з пологового залу

Народження майбутнього. Репортаж з пологового будинку. Розвиток біологічних та соціальних систем фахівці часто пов’язують з  поняттям «життєвого циклу». Тому і ми, щоб краще розуміти процеси, які спостерігаються у таких системах, вирішили провести порівняння розпочатої медичної реформи з народженням дитини. 
Зачаття немовля десь схоже з виникненням ідеї суттєвої трансформації системи охорони здоров’я. Процес формування плоду в утробі матері у чомусь  нагадує розробку оптимальної моделі, стратегії досягнення цілей, апробацію галузевих пілотних проектів. Як перебіг вагітності може сильно відбитися на розвитку плоду та самопочутті матері, так і затягування з реалізацією медичної реформи створює серйозні проблеми у суспільстві та негативно впливає на майбутній розвиток галузі.
Народження дитини за допомогою операції “кесарів розтин” – вимушений захід. Він викликаний загрозою життю матері або плоду. Розпочата у країні медична реформа схожа на таке оперативне втручання внаслідок тривалого прийняття рішення про корінну реорганізацію української медицини. Дуже важливо, щоб перші роки трансформації галузі, як і в перші години життя дитини, перебували під пильною увагою фахівців і супроводжувалися адекватною допомогою з боку піклувальників.
  Народжена неприродним шляхом дитина вимагає особливого догляду, тому що перший період її життя – найбільш відповідальний етап, який потребує особливого догляду та підтримки фахівців. Така ж зацікавленість і турбота до розпочатої перебудови охорони здоров’я повинна бути з боку держави і українського суспільства.
Медична реформа стартувала. На її шляху ще буде чимало перешкод і труднощів.  Однак процес пішов, і наше завдання полягає в тому, щоб він був незворотнім. Як любляча мати відповідає за майбутнє своєї дитини, так і всі ми відповідаємо за успіх змін в українській охороні здоров’я.
Фото автора — Олега ПЕРЕТЯКИ
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *