Найбільш хайпові міфи про здоров’я

 1. У рожевій гімалайській солі не більше нутрієнтів, ніж у звичайній. Хоча вона містить більшу кількість деяких мінералів, але ця різниця незначна і не приносить додаткових плюсів для здоров’я.
 2. Лектини вам не шкодять. Сімейство білкових компонентів знайдених у бобах та інших рослинах не роблять їх поганими.
 3. Пробіотики швидше за все не покращують ваш настрій, імунітет чи загальний стан. Однак вони можуть допомогти при синдромі подразненого кишківника.
 4. Комбуча не зробить вас здоровішим. Так, у ній є кілька пробіотиків із гучними назвами, проте на вас вони не вплинуть.
 5. “Натуральний цукор” типу сиропу агави або кокосового нітрохи не краще звичайного білого. Усі підсолоджувачі переважно однакові з погляду калорій і поживних речовин.
 6. Антиперспіранти не викликають раку грудей. Однак, активний інгредієнт, алюміній, може забруднити одяг.
 7. “Полужувати” своє тіло лужною водою (або чимось ще) – марно. Ви не можете змінити pH свого тіла за допомогою їжі та й не захочете.
 8. Яблучний оцет добрий для салатів. Не для лікування кислотного рефлюксу чи прищів.
 9. Не потрібно “очищати” організм за допомогою детоксикації соків тощо. У вас є вбудована система детоксикації у вигляді нирок та печінки.
 10. Активоване вугілля допомагає коли у вас передоз і потрібне промивання шлунка. Але не як “детокс” для шкіри або травної системи.
 11. Зубна паста з вугіллям не зміцнює ваші зуби. Навіть може стерти емаль.
 12. Кето дієта не магія для схуднення. Працює як і будь-яка інша дієта через створення дефіциту калорій, але так само може призвести до недостатності деяких нутрієнтів.
 13. Вода з лимоном не пришвидшує ваш метаболізм. І навіть не очищає вас від токсинів, але за рахунок кислотності може з’їсти емаль на зубах.
 14. Чорний шоколад швидше за все не найкраще, що ви можете з’їсти з солодощів. Дослідження що знайшли зв’язок між споживанням шоколаду та кращим здоров’ям показують що є залежність, а не доводять що шоколад та є причина.
 15. Глютен досить добрий для абсолютної більшості людей. Єдині розумні причини викидати його з дієти це якщо у вас целіакія або у вас біль у животі, блювання або діарея після вживання.
 16. Ви не можете “випотіти” токсини. Пот це засіб терморегуляції, а не виведення відходів або токсинів. Інфрачервона сауна не спалює ваш жир і не виводить токсини. Так, ви нагріваєтеся та потієте, але вага що ви втрачаєте це просто вода.
 17. Кокосова олія не допоможе вам схуднути, знизити холестерин, убити глисти чи віруси. Проте допоможе із екземою.
 18. Полоскання рота олією – це не турбота про здоров’я зубів. Якщо полоскання кокосовим маслом і робить щось для ротової порожнини, то через механічний рух масла, а не завдяки “дезінфекції” або детоксу.
 19. Очікування від добавок із колагеном сильно завищені. Вони не покращать шкіру чи волосся.
 20. Очікування від добавок із колагеном сильно завищені. Вони не покращать шкіру та волосся.
 21. Обтяжені ковдри не є засобом лікування психічних розладів. Проте деякі люди люблять спати під ними.
 22. Тампони з органічної бавовни та менструальні чаші не безпечніші. Вони не захищають вас від токсичного синдрому шоку (TSS).
 23. Добавки з червоним ферментованим рисом не ефективні зниження холестерину. А, так, ще й немає можливості перевірити, скільки активного компонента в них міститься.
 24. Не треба їсти свою плаценту. Немає доказів, що це може дати якийсь позитивний ефект від депресії або для лактації, крім того, потенційно може бути шкідливо.
 25. Мікрохвильові печі не шкодять. Не викликають рак, не крадуть усі нутрієнти з їжі та повністю безпечні для використання.
 26. Кристали не зберігають цілющу, що позбавляє стресів енергію. Все у вас у голові.
 27. Вам не потрібна колоноскопія (клізма) для чищення товстого кишечника. Від запору є більш безпечні та дешеві засоби, а якщо ви робите це для схуднення, то просто платіть, щоб хтось викликав у вас пронос.
 28. Не пийте червоне вино, т.к. воно “корисне”. Пийте тому, що воно смачне.
 29. Солі Епсома не зменшують м’язового болю. І гарячі ванни можуть справді підсилити її.
 30. Ви можете вилікувати депресію тренуваннями. Вправи хороші для людей з порушеним психічним здоров’ям (та майже для всіх), але не замінюють терапію та медикаментозне лікування.
 31. Медитація який завжди заспокоює. Для деяких людей це може призвести до гіперзбудження, чутливості до світла та звуку та інтенсивних негативних емоцій.
 32. Кріотерапія не допомагає вашим м’язам відновитись. Немає переконливих доказів, що шокування тіла холодом у камері зменшує запалення та біль у м’язах.
 33. Тести на харчову нестерпність засновані на липовій науці. Багато з тестів, що продаються, виявляють антитіла, які просто означають що ви це недавно їли, а не що тіло якимось чином до цієї їжі чутливе.
 1. Поїдання сої не відростить сиськи у чоловіка. Соя не викликає фемінізуючих ефектів у чоловіків, навіть людей з азіатських країн, які отримують набагато більше білка із сої, ніж інші.
 2. Протизаплідні не викликають раку грудей. Дослідження виявили лише зв’язок, не залежність. І щось невелику.
 3. Воднева вода не краща за воду. Немає жодних доказів того, що воднева вода, в якій H2O містить додаткові молекули H, надаватиме протизапальну дію на здорових людей.
 4. Вам не треба тренуватися на голодний шлунок, щоб спалити жир. Одиничне тренування до сніданку може спалити більше жиру, ніж після їжі, але через кілька тижнів тіло адаптується і різниця пропадає.
 5. Краплі вітаміну IV нічого не роблять для здорових людей. Однак вони можуть допомогти тим, хто має захворювання – наприклад, целіакія – які ускладнюють засвоєння поживних речовин.
 6. Ефекти високоінтенсивних інтервальних тренувань, що спалюють жир, були перебільшені. Але HIIT вимагає менше часу, аніж тривалі тренування.
 7. Концепція «суперпродукту» вводить в оману. Чорниця, капуста або будь-який інший продукт не зробить вас здоровішим.
 8. У здорових людей немає причин уникати пасльонових. Ні, пасльонові фрукти та овочі не викликають запалень.
 9. Сік селери не вилікує від проблем зі здоров’ям. І, ймовірно, вам краще з’їсти цілісний селера, ніж його пити.
 10. Ви можете схуднути, не відмовляючись від вуглеводів. Низьковуглеводна дієта не є ні стійкою в довгостроковій перспективі, ні особливо здоровою.
 11. Немає відомих ризиків для здоров’я, пов’язаних із вживанням генетично модифікованих продуктів харчування (ГМО). Кукурудза, соя та інші генетично модифіковані продукти є безпечними для вживання.
Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *