МОЗОК І ЗДОРОВ’Я

Вчені-медики не сумніваються в тому, що думки людини впливають на її здоров’я.

Клітини, що дають початок білим кров’яним тільцям, можуть безпосередньо контролюватися мозком за допомогою нервів. Мозок в цілому й окремі нейрони зокрема за допомогою мови гормонів вказують клітинам імунної системи напрям удару проти чужорідного вторгнення; за допомогою гормонів здійснюється і їх зворотний зв’язок. І, між іншим, було доведено, що стрес і сильне емоційне напруження погіршують цей зв’язок, послаблюючи імунітет.

Макрофаги, великі амебоїдні клітини, беруть участь у відновленні пошкодженої тканини, а також пожирають бактерії, віруси й інші чужорідні тіла. Ці клітини можуть поглинути навіть залізні ошурки! Але в стані стресу або при тривалій депресії організм виробляє особливі хімічні речовини, які знижують активність макрофагів.

Будьте уважні! Зв’язок між мозком і здоров’ям не тільки свідчить про мудрість і всемогутність Творця, а й підтверджує біблійну істину. Апостол Павло в Посланні до Филип’ян, 4: 8 радить: «Наостанку, браття, що тільки правдиве, що тільки чесне, що тільки праведне, що тільки чисте, що тільки любе, що тільки гідне хвали, коли яка чеснота, коли яка похвала, думайте про це!». Ця порада корисна не тільки для душевного, але і для тілесного здоров’я.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *