Міністерство США назвало можливою причиною пандемії COVID-19 витік з лабораторії

КИЇВ. 27 лютого. УНН. Міністерство енергетики США прийшло до висновку, що пандемія COVID-19, швидше за все, виникла через витік з лабораторії, згідно з секретною доповіддю розвідки, нещодавно наданою Білому дому та ключовим членам Конгресу, повідомляє The Wall Street Journal, пише УНН.

Деталі

Як повідомляється, це зазначено в оновленні до документа від 2021 року офісу директора Національної розвідки Авріл Хейнс.

У новому звіті висвітлюється, як різні частини розвідувального співтовариства прийшли до різних суджень щодо походження пандемії. “Тепер Міністерство енергетики приєднується до Федерального бюро розслідувань у заяві, що вірус, ймовірно, поширився через нещасний випадок у китайській лабораторії. Чотири інші агентства разом із національною розвідувальною групою все ще вважають, що це, ймовірно, результат природної передачі, а два ще не визначилися”, – пише видання.

Висновок Міністерства енергетики США, як вказано, є результатом нових розвідувальних даних і є важливим, оскільки агентство має значний науковий досвід і контролює мережу національних лабораторій США, деякі з яких проводять передові біологічні дослідження.

За словами людей, які читали секретний звіт, Міненергетики США зробило свій висновок із «низькою впевненістю».

Раніше ФБР з «помірною впевненістю» прийшло до висновку, що пандемія, ймовірно, стала результатом витоку з лабораторії в 2021 році, і досі дотримується цієї точки зору.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван не спростував і не підтвердив дані WSJ, але підкреслив, що президент Джо Байден неодноразово доручав американським розвідувальним службам розслідувати пандемію коронавірусу. За словами Саллівана, у громаді розвідувальної спільноти США є різні погляди, і кілька спеціальних служб сказали, що у них не вистачає інформації, щоб зробити однозначні висновки.

Доповнення

ВООЗ продовжуватиме, допоки не знайде відповідь на те, як почалася пандемія COVID-19, заявив голова агентства після повідомлення про те, що воно припинило пошуки.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *