Міф про негативний вплив вина, шоколаду та кави на здоров’я розвіяв лікар

Міф про негативний вплив вина, шоколаду та кави на здоров’я розвіяв відомий швейцарський кардіолог Томас Люшер, котрий понад 10 років очолював авторитетний медичний журнал European Heart Journal.

Однозначно оцінити користь чи шкоду цих продуктів на організм неможливо. Також відсутні дослідження, які дозволяють судити про те, якою є оптимальна доза темного шоколаду. Про це повідомляє видання The Guardian.

Вино при помірних дозах не впливає негативно на здоров’я людини, але й не дає якоїсь користі. Темний шоколад з мінімальною кількістю цукру та жиру корисний. При цьому білий шоколад не можна назвати здоровою їжею. Кава може принести користь організму, якщо випивати не більше чотирьох чашок на день.

Згодом журналісти попросили інших експертів прокоментувати заяву Люшера про каву, вино та шоколад. Професор серцево-судинної медицини Оксфордського університету Пол Лісон заявив, що його пацієнти в кардіологічній клініці часто виходять з того, що вино, шоколад та кава їм шкідливі. Лікар наголошує, що людям стає набагато легше, коли він повідомляє їм, що ці продукти не завдають їм шкоди.

А старший дієтолог британського кардіологічного фонду Трейсі Паркер зазначила, що перш за все варто вести здоровий спосіб життя, тому що це важливіше, ніж споживана кількість кави, шоколаду чи алкоголю.

Поділитися у соцмережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *